21

Yüz kemiği kırıklarında hasta genel olarak beyin travması da yaşayabilir. Kimi hastada hafıza kaybı da olabilir. Geçici yâda ömür boyu kalacak hafıza kayıplarında hastanın doğru tedavi edilmesi gerekmektedir. Bunun dışında darp yüzünden kırılan yüz kemikleri olabilir. Yâda kaza sonucunda aldığı büyük çarpma ve darp da kırılmaya sebebiyet verir. Boks gibi sürekli yüze alınan darp sporlarında da sıkça yüz kemiği kırıkları ile karşılaşılmaktadır.

Doğru Tedavi Yöntemleri ile Tamirat

Doğru tedavi yöntemleri uygulanmalıdır ki yüz kemiği kırıkları bir an önce tedavi edilebilsin. Yüz kemiğindeki kırıklar ciddi ağrılara sebebiyet verir. Bu yüzden doğru karar ile doğru tedavi ve ameliyatlar uygulanmalıdır. Kemik ve yumuşak doku tahribatları bir bütün içerisinde ele alınmalı, bunun üzerinden hareket edilmelidir.

Detaylı Tomografi

Gelişen teknoloji ile eski zamanlarda sadece tek boyutlu çekilen filmler askıya alınmıştır. Şimdi detaylı tomografi ile kırılan kısımların üç boyutlu kesitine bakılmakta, nokta atışı tedavi edilmelidir. Bilgisayarlı tomografi ile sadece yüz kısmındaki kırıkların değil, beynin de detaylı filmi çekilmektedir. Beynin hasar alıp almadığı bu şekilde detaylı olarak bakılabilmektedir. Yüz kemiği kırıkları tedavi edilebilir. Ancak her zaman söylediğimiz gibi doğru adreste doğru ve uzman doktorların müdahalesi ile hasar yüzde yüz iyileşebilir. Prof. Dr. Halil İbrahim Canter, bu konuda engin deneyimi ve bilgisi ile hastalara adeta sihirli dokunuşlarda bulunuyor. Yüz kemiğinin detaylı filmlerini çekip, üzerinde kısa süreli bir çalışma yapıyor ve hastaya gerekli olan tıbbi müdahaleyi uyguluyor. Acıbadem hastanesinin tanınmış profesörü Sayın Halil İbrahim Canter, şimdi de Bağdat caddesinde. Hastaları ile birebir ilgilenecek zamanı yakalamak adına, sizler için yeni poliklinik kurdu. Plastik ve estetik adına akla gelecek her konuda uzman ekip ve kadrosu ile tam teşkilatlı bir hastaneden farksız. Aynı zamanda plastik ve estetik cerrahi uzmanı olan Sayın Prof. Dr. Halil İbrahim Canter, sadece işlevselliğe değil estetik bütünlüğe de önem veriyor. Bu yüzden hastaları tarafından bu kadar seviliyor. Bağdat Caddesini ziyaret etmeyi unutmayın. Detaylı adresi için https://ibrahimcanter.com/ resmi sitesinden bakabilirsiniz.

Son olarak, Profesör Doktor Halil İbrahim Canter’in gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız resmi sosyal medya hesaplarını incelemenizi öneririz:

Facebook: https://www.facebook.com/Dr.Canter
Twitter: https://twitter.com/ibrahimcanter
Instagram: https://www.instagram.com/ibrahimcanter

21