Diziler

Young Sheldon Dizisi

The Big Bang Theory sevenlerin bayılacağı bir komedi dizisi: ‘Young Sheldon’

The Big Bang Theory dizisinden tanıdığımız Sheldon Cooper karakterinin çocukluk yıllarını anlatan dizi izleyenleri Sheldon’un ailesiyle ve hayatıyla tanıştıyor. Big Bang izlerken ailesini az buçuk öğrenmiş olsak da bu dizide tam olarak içlerine giriyoruz. Karakteri tanımayanlar için konuyu şöyle bir anlatayım. Dahi olduğu çok küçük yaşta anlaşılan 9 yaşındaki karakter Sheldon, daha o yaşta liseye başlıyor. Takıntıları, kendine özgü ihtiyaçları, yaptığı bilmişlik ve hazır cevap halleriyle etrafındakileri bezdirirken izleyiciyi de güldürüyor.

Sheldon’ı oynayan Iain Armitage o kadar tatlı bir çocuk ki izlerken ekrandan yanaklarını sıkmaya çalışıyorum. Hem çok yetenekli hem de fiziksel olarak güzel bir çocuk kendisi.

Dizide izlediğimiz ufak Sheldon, zekasının faydalarını ve kendine verdiği özgüveni izleyiciye çok net yansıtıyor fakat bir tek sosyal hayatında başarılı olamıyor. Ki arkadaşlar, sosyal hayat falan da onun istediği bir şey değil zaten.  Boş zamanlarında tıpkı yetişkinliğinde de devam ettiği hobisi olan trenlerle ilgilenmeyi tercih ediyor.

Dizide oynayan baba, büyükanne ve kardeşler de çok başarılı fakat ben Sheldon’un annesini oynayan Zoe Perry’e hayran kaldığımı söylemeden edemeyeceğim. Karakter olarak da oğlunun özel bir çocuk olduğunu ve buna göre daha dikkatli davranılması gerektiğinin farkında olan bir anne. Her durumda onu koruyan, Sheldon’un hayallerini gerçekleştirmesi için elindeki kısıtlı imkanlarla ona yardımcı olan anne, beni gerçekten çok etkiliyor. Dizi 1 sezon yayınlandı ve istisnasız her bölümü izlerken güldüm. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.