Yenilenmiş telefonlar MPX garantili cihazlar ne demek oluyor?


Kullandığım Asus Zenfone 6 telefonumdan bu aralar sıkılır gibi oldum. Gocaman olması ve benim eşyalarımın küçük cepli olması telefonu hep elimde tutmama neden oluyordu. Dedim hazır üçbeş birikmiş varken danaya girer gibi telefona girişeyim…

Mediamarkt‘ın doğum gününe özel iPhone 5S 32 GB uzay grisi telefon aklıma geldi. Öncelerden iPhone kullanmışlığım olduğundan bunu da kullanırım dedim. Hem farklı bir işletim sistemi hem de farklı bir deneyim olur diye şaapmıştım. İnternet fiyatı 1450 TL. Alırım ben bunu diye homurdanırken açıklamasındaki MPX dikkatimi çekti.

MPX’i ilk defa duymuştum. Bizim arkadaşlara falan sordum not found oldular. Bende Google amcaya sordum. MPX‘in iyi birşey olmadığını, üreticilerin elinde kalan, satmayan parçalarla falan oluşturulan telefonları “Yenilenmiş” olarak piyasaya sürdüklerini öğrendim. MPX garantisinde satılan telefonların orjinal olduğunu söylemeden edemiciim fakat örneğin iPhone 6 aldığın zaman orjinal iPhone kutusunda gelmiyor. MPX’in kendi kutusunda geliyor. Kutu içeriğinde “sadece telefon” oluyor. Şarjını kulaklığını falan extra ücretle alabiliyorsunuz.

MPX garanti kendini şöyle açıklıyor

Üreticilerin elinde kalan, satmayan, eski model vs. telefonların %100 orjinal, faturalı olarak tekrar satışa sunulması.

Böyle telefonların pekte cazip olmadığını, ürün kutusundan aksesuarlarının çıkmaması falan adamı dert sahibi yapabilir. Elde kalmış kuru ekmekleri nasıl köftelerde tatlılarda falan kullanıyorsak bu “Yenilenmiş” adı altında satılan telefonlar da aynı böyleymiş sayın okur. Bilgi dağarcığıma şuncaaz da olsa bir bilgi eklemenin dayanılmaz salaklığını yaşıyorum. İyi ki araştırmışım yoksa boşa gidecekti param.

Birkaç aya telefonumu değiştiririm muhtemelen. Hem biraz daha param birikir. Aklımda bir model var, bir sonraki yazımda bu telefonu neden istediğimi, en sevdiğim özelliğini falan yazarım. Yazı bitti hadi sende git.

Bu konuya bir tepki ver!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 8

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MPX Kutulu cihaz demek Biliyorsunuz en ufak problemlerde Firmalar Yeni telefon gönderiyor İphone Samsung gibi Köklü firmalar Sizin Camı minikçatladı Kenarı çizildi Suya düştü Gibi Problemlerden 2-3 ay bile kullanmadığınız Telefonları Tamirleyip Yenileyip Tekrar kutulayarak RESMİ DİSTİRBÜTOR garantili ürünlerdir Orjinal Aldığınız zaman 24 ay olan garanti Bu şekilde Tamirlenmiş ürünler için 12 ay garanti veriyor RESMİ GARANTİLİDİR ve JELATİNİ KAPALI GÖNDERİLİR fakat Orjinal Kutusunda Değil tabi Bunun sebebi Orjinal kutusu ile Jelatinli ürün Resmi Disdirbütör garantili Diyerek SIFIR ÜRÜN diye satılmaması içindir Ki zaten bu ürünler HEmen hemen Yarı yarıya daha ucuzdur Güvenilirdir ve 12 ay Tamir Garantilidir

Bu yazıları da okuyun

Daha fazla Teknoloji

Bunlara da bakın, ilerde sorarım!

Paylaştığınız için teşekküler.