Diziler

Yeni nesil X’ler! The Gifted dizisi

Bir süre önce başladım The Gifted dizisine. Yine karşımızda Mutant’lar ve gerçekten değişik güçleri olan insanlarla karşı karşıya geleceğiz. benim favorim uzay-zaman büke bilen Mutant. The Gifted dizisi ile alakalı çok fazla detay vermemeye çalışıyorum çünkü en ufak bir kelime bile Spoiler olabiliyor 🙂

The Gifted dizi konusu

Hükümetin Mutant yasası vardır ve bu yasaya uymayanlar cezalandırılır. Tek kural var, Mutant güçlerini ne olursa olsun kullanmayacaksın. Kullanırsan hapishaneye atılıyorsun. The Gifted dizisi 1. Sezon sonuna kadar Strucker Ailesi etrafında dönüyor. Bir parti sonrası çocuklarında Mutant güçler olduğunu öğrenen babanın çocuklarını şehirden çıkarmaya çalışmasını ele alacak. İzlediğim kadarıyla bölümlerde hiç boş sahne yok. Hep heyecan hep bi gerginlik hakim.

Reed Strucker yani Mutant çocukların babası bilin bakalım nerede çalışıyor? Mutant toplama merkezinde savcı kendileri. Yasalara göre çocuklarını kapatması gerekiyor fakat baba yüreği olunca çocukları kaçırarak hükümete kafa tutuyor. Reed, çocuklarının güvenliği için yeraltı Mutant evinden biriyle anlaşıyor ve yanlarında kalmalarına izin veriliyor.

Legion‘dan sonra yeni bir X-Men dizisi hepimize iyi geldi doğrusu. Legion’u beklerken The Gifted izleyebilirsiniz.

The Gifted 2. sezon onayı alınmış. İşlerin çok karıştığını 1. sezon sonunda göreceksiniz, bu yüzden 2. sezonun daha sert geçmesi beklenebilir.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.