Diziler

Yeni doğaüstü gerilim dizisi Requiem

Geçtiğimiz günlerde BBC One tarafından yayınlanan Requiem dizisinin kategorisi, bazı dizi sitelerinde Fantastik olarak belirtilmişse de fantastik öğeleri bir türlü göremedim. Dizi bildiğin korku dizisi. Fakat işin içinde başka varlıklar var gibi. Ruhlar alemi ya da iblisler olabilir. Şuan için bir fikrim yok.

Requiem dizisi konusu

Çellist olan 23 yaşındaki Matilda Gray, konser vereceği salonun bahçesinde sigaraya çıkar. Aniden annesiyle karşılaşır. Annesi garip davranır ve oradan uzaklaşır. Matilda annesini takip eder ve annesinin otoparka girdiğini görür. Annesi ile karşı karşıya gelen Matilda gözlerine inanamaz. Annesi… Spoiler vermeyeceğim tabi.

Doğaüstü gerilim, biraz korku harmanı olan Requiem dizisinin sonraki bölümleri Supernatural gibi olabilir. Yapı itibariyle biraz benzemeler olabilir. Şüpheli ölümler, değişik sesler duyan asıl kızımız falan…

Matilda, annesinden kalan eşyalara bakarken fotoğraflar ve gazete küpürleri bulur. Bu foto ve küpürlerde 1994 yılında aniden ortadan kaybolmuş küçük bir kızın haberi ve Galler’de yaşayan bir kadının gençlik fotoğrafları yer almaktadır. Fotoğraf ve küpürlerden yola çıkarak annesinin şüpheli ölümünü ve kaybolan kız ile alakasının olup olmadığını araştırır.

Korku dizilerini seviyorsanız açın izleyin bence.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.