Kişisel

Yeni bi’şeyler – Olan bitenler – Olaylar

Merhaba sayın okur. Bir süre önce dövme yaptırdığımı yazmıştım. Dövmemin bakımını iyi yapıyorum ve şuan için bana bir zorluk çıkarmadı. Ufak ufak deri dökülmeleri oldu yaraya bağlı olarak. Bu bir sorun değil tabiki.

Dövmeden dolayı bir haftadır MACFit’e gidememiştim. Yaralarım yok olma yolunda emin adımlarla ilerlediği için bugün spora gittim. Çok fazla terlemedim dövmeye bişey olur diye. Standart paketi uyguladım ve çıktım. Hamlama yaratmamış bu bir hafta, daha stabil, daha nizami hareket yapabilmiştim. İyi ilerliyor iyi 🙂 Vücut hatlarım ortaya çıkmaya başladı. Tek eksiğim göbek kası 🙂 Ayva göbeği var biraz 🙂 Onu da halledicez…

Olaya gel. Bile bile dolandırılmak neymiş öğrendim yazın okur. Instagram’da bir giyim satış sitesine denk geldim. Sağlam bir markanın dörtlü kombinini satıyorlardı. Bir güzel adresimi numaramı girdim 2 gün sonra arandım. Adresi netleştirdik. Bir gün sonra SMS geldi kargo şirketinden. Falan filan postanın yola çıkmıştır vs. Nihayetinde bugün postayı aldım. Eve geldim bir de ne göreyim? Ta daaaa!! Salatalık 🙂 Şaka şaka, yine eşya gelmiş ama dörtlü kombin değil ve accayip derecede saçma iki ürün ve iki abuk subuk marka göndermişler.  Kundura benzeri bot ve XL mont göndermişler sağolsunlar. Bu iki ürünü pazardan almaya kalksan yine aynı fiyata gelecekti. Belki 10-20 daha az olurdu pazarda. Kadınla konuşurken “iade ve değişimler için fatura üzerindeki numarayı arayabilirsiniz” demişti. Bu da biraz etkili oldu tabi ürünü almama. Ne fatura var, ne bir numara var. Beni arayan numarayı aradığımda, “müşteri hizmetlerine bağlanıyorsunuz” şeklinde bir ses duydum. iki dakika boyunca melodi dinledim ama açan olmadı. Göz göre göre dolandırılmak böyle bir şey sayın okur. Siz siz olun instagram’da ya da facebook’ta, aşırı lüx marka olan ama 100-150 TL olan ürünlere hiç bakmayın. Bunların alayı dolandırıcı sayın okur.

Ah Amy Ah! Dinleyin sayın okur, öneridir > https://www.youtube.com/watch?v=DxrDOCe4OUc

Başlıkta yeni bi’şeylerden bahsetmiştim. Bu yeni bi’şeyler birkaç diziye ait. Güzel diziler keşfettim vesselam. İlerleyen günlerde bu dizileri yazarım.

Bugün spordan sonra saçlarımın at yelesi gibi olduğunu fark ettim. Şekle girmiyor, terletiyor abuk subuk bir hal alıyordu. Eve uğramadan Barış Abi’nin yanına uğradım. Sırada 5 kişi olmasına rağmen yarım saat sonra beni koltuğa oturttu. Anlamadım bu yarım saat içinde ne olduğunu. Zaman mı atlamıştım, uyuyup uyanmışmıydım bilemedim. Neyse aldı koltuğa beni, “aynısını mı yapalım?” diye sorduğunda başka bir şey deneyelim dedim. Aklımda saç tasarımıyla alakalı hiçbir şey yok. Dergiden baktık, bir tane model beğendim. Başladı “kart kart kart” kesmeye. Sonuç itibariyle beğendiğim bir model oldu. Yanlar neredeyse sıfır, üstler 1-2 cm kadar kesildi. Bu modelin adı “yanları al üstler kalsın” modeli ama daha profesyonel bir ismi mutlaka vardır. Nihayetinde sevdiğim bir model oldu.

İşte bir günüm böyle geçti. İstediğim gibi bir kargo alamadım fakat istediğim bir modelde saçımı kestirebildim. Kısa günün kârı diyebilirim. Sonraki konularda keşfettiğim dizileri ve yaptığım alışverişleri yazmaya çalışacağım.

Daha sağlıklı yaşıyorum artık. Her şeyi yemiyorum. Dışardaysam ve eve geç gideceksem fast food tüketmek zorunda kalabiliyorum ki çoğu zaman evimde yemek yiyorum. Yumurta, lor, et ve tavuk ürünlerini çok tüketiyorum. İş yerinde kahvaltı yapacağım zamanlarda menüde lor, altı adet kokteyl domates ve yarım kepek ekmeği var. O yarım kepek ekmeği beni dört beş saat tutabiliyor. Öğle yemeğinde ekmek yemiyorum. Akşam eve geldiğimde iki üç dilim ekmek yiyorum o kadar, acıkırsam meyve yiyorum. Sanıyorum ki bu yaptığım iyi bir şey? Direkt göbek ile ilgili diyet öneriniz varsa yazın yazın okur. Göbek eritmeye yararlı çayları da önere bilirseniz iyi olur ^^

Yazıyı okuduğunuz için teşekkürlerimi falan sunacağımı sanıyorsanız yanılmıyorsunuz. Teşekkürler. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Hoççakal. Evet “ç” ile sayın okur. Bunun komik bir hikayesi var ama anlatmam 🙂 Hadi git yazı bitti.

2 yorum yapılmış

  • Sık sık yazmaya başladığını görmek güzel. Ayva göbek herkesin kanayan yarası. Beslenmenin büyük etkisi var ama sağlık beslenmek için birçok tattan feragat etmek gerek.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.