Kişisel

Yeni bir mahalleye taşındım. Sanırım iyi yaptım

Yaklaşık iki yıldır aynı mahallede top koşturuyordum ama artık sıkıldım. Sıkılmama neden olan şeylerin arasında blogun çok yavaş açılması ve sürekli http 500 hatası vermesi vardı. Nasılda döndü ama konu ?

Kişisel blog olarak kullandığım safakcaliskan.com adresi ve hostu artık Alastyr hosting bünyesinde. Eski hostu karalamamak adına ismini vermeyeceğim ama belki biryerlerden ismini bulabilirsiniz. Eski hostum paket ve fiyat olarak çok iyiydi fakat benim de bir sabrım var sayın okur. Kıydım paraya, en güzel mahalleye taşındım.

Eski hosting’te sürekli aldığım hataların başında http 500 hatası geliyordu fakat bu hatanın çözümü neredeyse yoktu. Sıfırdan kurulum yaptığım, neredeyse çökerttiğim blogu düzene soktum ama yinede hatalar baş gösteriyordu. Eklenti güncellenmiyordu, resim eklenmiyordu, admin paneldeki yeni temaları göremiyordum falan filan bir sürü hatadan gına gelmişti.

Ucuz etin yahnisi her zaman yavan olur sayın okur. Şuanki hostum eski hostuma göre daha pahalı ve özellikleri biraz daha kısıtlı. Bunun hiç önemi yok, valla da billa da yok. Şuan tek sıkıntım internet kotamı geçmiş olmamdan dolayı internet hızımın düşük olması. Bir iki gün sonra herşey çok güzel olacak :kalpgözlüemoji:

Gördüğünüz üzere blog kategorilerini falan hep düzenledim ve kısıtladım. Artık çok iyi birşey olmadıktan sonra teknoloji ve internet konularına değinmeyeceğim. Daha fazla kişisel yazı yazmam da sizlere bağlı aslında. Yazılarıma yorum yaparsanız bana gaz gelir ve sürekli birşeyler yazabilirim. Bir elin parmak sayısını geçmeyen takipçilerim var fakat bunu daha da fazla yapmalıyım. Blogta şuan iki dert var. İlki konulara girilecek olan onlarca resim, ikincisi ise yazıların tüm seo ayarlarını baştan yapmak.

Yeni yıla yeni bir host ile girmek umarım bana şans getirir. Yorumlarınızla bana destek olabilirsiniz. Yazı bitti hadi sende git.

2 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.