Kişisel

Yazılacak konular ve tatil planlarım

Merhaba sayın okur. Evde takılıyorum şuan Serkan Kaya şarkıları ile. Serkan Kaya bir sonraki yazım olacak onun için Spoiler vermiyorum. Kim olduğunu biliyorsunuz zaten.

Devam edeyim. Yaz geldi(!), yıllık izinler yaklaştı falan derken yürümeli otostoplu tura çıkacağım aklıma geldi. Korkuyor insan ama bunu yapmak istiyorum. Umarım gözlerimi kaşıkla çıkarıp çalılıklara atmazlar beni. Yaşadığım memleket dışında yön bilgim yok denecek kadar az. Şehirden çıkmıyoruz ki anasını satiim. Sağlam bir karayolu haritası bulmam lazım. Bu tatilde deniz kum olmayacak, daha çok çayır çimen, şehir, köy havası soluyacağım. Detay araştırma yapıp, kalacağım şehirlerdeki tanıdık insanlarla irtibata geçmem lazım. Hergün bir şehirde uyanamayacağım elbet ama beş kadar şehri/köyü görmeye çalışacağım.

Gezip göreceğim yerlerin sıralı tam listesi aşağıdadır.

Alanya
Konya
Ankara
İstanbul
Bursa
İzmir (belki)

Şöyle bir U yapıp memleketime dönmeyi düşünüyorum. Belki doğaçlama bir tur da yapabilirim. Belki de daha farklı birşey olur şuan bilmiyorum. Hiçbir hazırlıkta yapmadım sayın okur. Hep filmlerden özendim bu hareketlere. Minimum para harcayarak 5(?) şehir gezebilecekmiyim bakalım.

Geçen hafta odama tam da btwin-triban-520-duvar-monte birşey yaptım sayın okur. Yandaki fotoğrafta görüleceği üzere Btwin Triban 520 yarış bisikletimi duvara monte ettim. İçimde hep bir hevesti bisikleti duvara asmak. Heves edip gerçekleştirdiğini görmek iyi bir duygu sayın okur. Balkona çıkarıp araba yıkar gibi sulu köpüklü sağlam bir banyo yaptırdım. Heryerini skoçbrayt ile ovaladım. Tertemiz oldu şerefsizim.

Bir süre bu bisiklete binmeyeceğim çünkü şehir içinde kullanımı lanet mazgallar yüzünden çok zor. Mazgala girip ön lastiği patlatmışlığım vardır.  Düşmedim ama insan ürküyor. Bu yüzden bende bir arkadaşımdan ikinci el bisiklet aldım. Sedona 741

Sedona 741 Pro Line yarı profesyonel MTB‘dir. (MTB= Mountain Bike yani dağ bisikleti) Hidrolik fren, Shimano arttırıcı, Acera vites, Schwalbe lastik falan filan iyi bir bisiklet işte. Frenlerden ses geliyor diye bakıma vermiştim ama pek işe yarammış gibi gözükmüyor. Hala öten bir fren sistemine sahibim. Mazotta bekletip yağlamak lazım.

Siz bilmiyorsunuz ama ben yıllar sonra iPhone almak için tekrar çalışmalara başladım ($). Benim düzen şuan bozuk ama 1 yıla kadar o istediğim modeli alırım diyorum. Android’ten bık geldiği için + çok sorunlu bir sitem olduğu için uzak durmaya çalışacağım. Alacağım model kesinlikle iPhone 6S olacak. 1 seneye isterse iPhone 15 çıksın ben yine de 6S alacağım. Kafaya koydum.

İşte böyle sayın okur. Birkaç parça yazılacak konu vardı yazdım bitti. Şimdi git.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.