Yaşam

Yavru kedi bakımı

Kediler yavruluktan itibaren çok hassas aynı zamanda da çok dayanıklı hayvanlardır. Elinize almaya kıyamadığınız bir yavru sokakta çok çetin şartlarda yaşamayı başarmış olabilir. Tüm yavruların olduğu gibi kedilerin de temel ihtiyacı anne sevgisidir. Fakat ne yazık ki çoğu kedi bu aşamadan mahrum kalmaktadır. Anne sevgisinden koparılmış bir kedi sahiplenildiyse çok şanslıdır.

Sahiplendikten sonra yapılacak ilk iş yavru kedinize kaliteli bir yavru kedi maması almaktır. Kedi mamaları kedilerin gelişiminde önemli bir yer tutar. Kediler 1 yaşına kadar gelişme çağında olarak adlandırırlar. Bu yaşlarına kadar yavru kedi mamasıyla beslenmeleri önem teşkil eder. Çeşitli yavru kedi mamalarında daha fazla vitamin ve mineral bulunmaktadır. Yavru kedi mamaları içerik olarak diğer mamalardan bazı noktalarda ayrılabilmektedir.

Kediler yaşlarını tamamladıktan sonra yetişkinliğe adım atarlar. Bu dönemde yedikleri mamaların içeriğinin zengin olması ve vitaminlerle desteklenmesi gerekmektedir.
Proplan kedi maması bu noktada kedileri oldukça destekler. Besin içeriği çeşitliliği ve yaşam evrelerine göre mamalarının ayrılması tüketiciye kolaylık sağlar. Yavruluktan itibaren kedilerin hayatında bir çok evre vardır. Yetişkinlik, kısırlaştırılma ve yaşlılık zamanlarında tüketilen mamalar farklıdır. Proplan kedi mamalarının özelliği tüm bu evrelere uygun mama üretimi barındırmasıdır.

Yavruluk evresinde mamanın yanında çeşitli vitaminler ya da macunlarla da kedinizin bağışıklık sistemini destekleyebilirsiniz. Hareketli bir yapısı olan kediler için bu oldukça gereklidir. Kedilerin oyuncu yapısı onların evin her tarafına bir köşe belirlemesini sağlar. Çoğu yaramaz kedi çekmecelerin içine grip saklanır. Çoğu kedi sahibi çekmecenin içinden gelen sesin nereden geldiğini bulamayıp kedisinin başına bir şey geldiğini zannetmiştir.

Zilli kedi tasmaları bu noktada işe yarayan bir unsurdur. Özellikle yavru kedilerin yerini belirleyici olması alıcıları bu çeşit tasmalara yöneltir. Kedi tasmaları bir çok çeşitten oluşur. Boyun tasması, göğüs tasmaları, elbise şeklindeki boyun tasmaları kedi tasmalarına verilebilecek birkaç örnektir. Göğüs tasmaları sayesinde kedileri dışarıda gezdirmek mümkündür. Fakat bu aşamada dikkatli olmak gerekir. Kediler çok atik olduğu için elinizden kaçmaması adına sağlam bir göğüs tasması edinmeniz gerekmektedir.

Kedi bakımı hassasiyet gerektiren bir durumdur. Her ne kadar kediler dokuz canlı diye anılsa da küçük bir bedenleri, hassas bir yapıları bulunmaktadır. Onlara en iyi şekilde bakabilmek için ürün çeşitliliği ve kalitesinden haberdar olmanız gerekmektedir. Petlebi.com online pet shop sitesinden bu ürünlerin çeşitliliği ve hizmet kalitesine ulaşmanız mümkündür.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.