Kişisel

Yarın günlerden Hortlock! Evden kaçış oyununa gidiyoruz

Tırsıyorum sayın okur. Allah belamı versin ki tırsıyorum. Kapkaranlık bir odada sadece fener ile dolaşmak vuhuuuu!!!! Ciğerimi sökmem umarım. 30 yıllık hayatımda ilk defa böyle korkunçlu bir oyuna gidiyorum. Facebook’tan ve diğer web sitelerinden falan bu evden kaçış oyunları ile ilgili videolar izliyordum. Nedense kahkahalarla izliyordum. Bakalım ben ne hallere bürünücem 😀

Bir km ötemde olacak olan bu aktiviteye 5-6 kişi gideceğiz. Hepimiz sapız anasını satayım. İçeride çığlık atacak bir kız olsa iyi olurdu çünkü biz erkek halimizle gurur yapıp çığlık atamayız. Kendimi tutamayıp çığlıkta atabilirm, henüz bilemiyorum bu durumu. Öküz gibi hor hor hor oynayıp gelebilirim de…

Arkadaşlar geçenlerde gittikleri için bizim neyimiz eksik lan diyerekten böylesine bir tırstırıklı atraksiyon şeysine gideceğiz. Anlatılanlara göre içeriye girdiğini anlamıyormuşsun bile. Pat pat pat ışıklar sönüyormuş ve oyundasın! Bilmeceler bulmacalarla odadan odaya geçiyormuşsun. Bir saatte ne kadar bilmece çözersen çöz, yedinci odaya ulaşamazsan oyun bitiyormuş. Bu arada oyun net bir saat değil. Bir saat 1 dakikaymış. Neden böyle bilmiyorum.

Heyecan ve korku karışımı bir ruh hali içindeyim sayın okur. Ya çok korkacam altıma s*çıcam, ya da gayet cool bir şekilde bilmeceleri leblebi gibi yutup oyunu tamamlayacağım. Mental ve mantık açısından açık olmak lazım şimdi. Gerçi en basit bilmeceler bile zor gelir o anda. Gidecüük görecüük diyorum ben.

Eğer Antalya’da böyle aktiviteler yapmak isterseniz Hortlock‘ta rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarından takip ederek komik ve korku dolu anları izleyebilirsiniz. Hortlock Twitter adresi şurada, Facebook adresi ise buradadır. Ayrıca fotoğraflar için Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hortlock korku evinin bir hikayesi var. Okumak isteyen için aşağı bırakıyorum.

Kemal Bey 45 yıllık hayat arkadaşını kaybettikten sonra dış dünya ile bağlantısını kopartmış, artık evden çıkmaz olmuştur. Bütün çabası karısıyla bir kez daha iletişime geçebilmektir. Çeşitli yöntemler deneyerek görünmeyen varlıklara ulaşmaya çalışır ve bunu başarır. Artık karısının ruhu sanki hiç ölmemiş gibi evin içinde dolaşmaktadır. İlk başlarda yaşadığı mutluluk zamanla kabusa dönüşmeye başlar. Görünmeyen varlıklar bu evi kendi yaşam alanlarına çevirme peşindedir. Sonunda Kemal Bey kendi evinde misafir olmuştur. Evden kaçmaktan başka çaresi kalmamasına rağmen bu hiç de kolay olmayacaktır.

İşte böyle sayın okur. Yarın benim ne kadar korkusuz olduğumu herkese göstereceğim (Altına s*çtı) Eğer videoları verirlerse ki bir kısmını alabileceğiz, yarın ki yazımda izlettireceğim. Görün kim korkakmış!

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.