Yapay zekaya bilinç verirsen ne olur? Humans dizisi bunu açıklıyorİngiltere yapımı olan Humans disizi, teknolojinin geldiği son nokta bir yapım değil ancak sentetik robotların gelebileceği en üst teknoloji diyebilirim. Ev işlerinden tutun da sex konularına kadar geniş bir alanda üretilen sentetik Android robotlar hayatı kolaylaştırmak için üretildiler.

Ancak bazı sentetik robotlarda teknoloji biraz fazla kullanılmış. Bu robotlarda bilinç var. Beyinleri aynı bir bir insan gibi çalışıyor. Acı, nefret vb. gibi algılara sahipler. What is Human adlı ilk bölümüyle iyi bir hayran kitlesi oluşturan Humans dizisinin IMDB puanı 8.2 olarak gözüküyor. Bu her an için değişkenlik gösterebilir.

Humans dizisindeki ana sentetik karakterler bilinçlendirilmiş karakterlerdir. Herşey, yeniden programlanmış Anita’ın, Joe (evin reyizi) tarafından satın alınmasıyla başlar. Anita’nın kendi bilinci zaman zaman ortaya çıkmaktadır ve evin hanımı Laura tarafından bunun yavaş yavaş görülmesidir. Ailenin dahi kızı tarafından Anita’ya bağladığı bir data kablosu yapılan işi yavaş yavaş açığa çıkarıyor.

Robotlara gerçek bilinci verirsek ebemizi mikerler sayın okur. Senin benim gibi düşünen robotları etrafımızda görmeyi şuan istemem doğrusu. Ayrıca insan iş gücü azalır ve robotlar gerçek bir insan gibi dolanmaya başlarlar. Uuuw çok heyecanlı…

Humans 1. sezon 8 bölm olarak yayınlandı. 2. sezonun da onayını aldığını belirteyim sayın okur. Biraz dram, biraz bilimkurgu karışımı olan Humans dizisi geleceğin nasıl olacağını “gerçekten” gösteren yapımlar arasına girmiş bulunuyor. Eğer bu tür diziler seviyorsanız Humans’ı izlemenizi tavsiye ederim.Yazıya tepkini koy!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 15

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. the 100’ün yeni sezonunu bekliyorum. güzel bir dizi olacağa benziyor fakat insanoğlunun dünyayı yine bok etme gibi bir çabaları var dizide.
      yakın zamanda, yıllar öncesinde yapılmış bir filmin dizisini tanıtacağım 🙂

  1. Dün bir arkadaşımla bizde bu konuda konuşuyorduk. Program, program nereye kadar? Bir yerde yanlış bir komut verilecek elbette bu makinelere. Atıyorum, dünyayı koru diye komut verilmiş bir robot dünya için insan oğlunu tehdit görmeye başladı mı vay halimize 🙂 Humans dizisinin konusunu da merak ediyordum izlemem gereken bir diziymiş yakında başlarım.

  2. yapay zekaya bilinç verirsen ilk gelir seni vurur:-)) ama olacak bunlar kendinizi hazırlayın….

  3. Humans dizisindeki ana sentetik karakterler bilinçlendirilmiş karakterlerdir,den anladığım kendi kendini yöneten bir sistem üzerinde çalışılmış.

  4. herşey olur kaç tane film yaptılar bu konu üzerine robotlar düntyayı ele geçiriyo falan her şeyi beklerim artık

Daha fazla Diziler

Paylaştığınız için teşekküler.