2

Ya bir insan bu kadar mı sempatik olabilir? Videolarını izledikten sonra içimden geçen ilk cümle bu oldu. Sizi dünyanın ilk Online tostçusu Erol ile tanıştırayım. Kendisi Gaziantepli tost gurusudur ve işini gerçekten çok seven birisidir. Şeytanın aklına gelmeyen tost çeşitleriyle Youtube’ta video paylaşan Tostçu Erol’un en sevilen tostu sanıyorum ki atom tost. Tostçu Erol’a giden vlogger arkadaşların genelde atom tost sipariş verdiklerini gördüm. Neredeyse bütün sosyal platformlardan sipariş alan Tostçu Erol şuan için sadece Gaziantep’te faaliyet gösteriyor.

Tostçu Erol’un yaptığı bütün tostlar tam bir kalori canavarı. Eğer çok fazla yerseniz tüm gün boyunca spor yapmak zorunda kalabilirsiniz. Zaten kalp rahatsızlığı olanlar hiç uğramasınlar. Gençlere göre bir yer diyebilirim.

Tostçu Erol’un tost maceraları tam bir dizi senaryosu. Tosta merak sarması 1995 yılında bir bakkal dükkanında başlıyor. Altı ay kadar çalıştıktan sonra ayrılıyor ve uzun yıllar çalışacağı Eyüp Usta’nın yanında işe başlıyor. Eyüp Usta’da internete çok meraklıdır, aynı Tostçu Erol gibi…

Tostçu Erol askere gidene kadar Eyüp Usta’nın yanında çalışıyor. Tost adına bilinmesi gerekenleri öğreniyor. Erol askere gidiyor. Askerden geldikten sonra bir süre daha Eyüp Usta’nın yanında çalışıyor ve artık kafasında kendi iş yeri fikri canlanıyor. Kilim büfede bir süre çalıştıktan sonra aynı mekanın tost bölümünü alıp işletiyor. Türkiye’nin online ilk ve tek tostçusu ünvanını o zaman almıştır. Dükkanın ilk adı Tostçu Mehmet’tir. Erol’un tam adı Mehmet Erol SORGULU’dur. Tostçu Mehmet’i bir arkadaşına devretmiştir.

Bunu da oku >  90'ları Özleyenler için 'Everything Sucks'

Eveeet. Tostçu Erol’un nirvanaya ulaştığı yıllara geliyoruz. Yıl 2015 ve Erol kendi dükkanına geçiyor. İlk zamanlar bocalasa da sonralardan toparlanıyor. Ticari zekaya biraz sempati ekleyip gurmeleri dükkanına davet etmiş, ürünlerini tanıtmış. Hala Tostçu Erol olarak aynı yerde hizmet veriyor.

Damağınızdaki alışılmış tat” sloganıyla Karagöz Mah. Torun Sok. 9/A Şahinbey/GAZİANTEP(Gaziantep Kalesi Civarı)’te hizmet veriyor.

Tostçu Erol’un başka şehirlerde hizmet vermesini çok isterdim fakat kendi elleriyle hazırladığı tostların başka bir elden bu kadar enfes çıkabileceğini düşünmüyorum. Atom tost yiyebilmek için Gaziantep’e gidebileceğimi şuan düşünemiyorum ama oraya gidersem sadece tost için giderim sanırım. Bu arada ufak bir not düşeyim, aç karnına Tostçu Erol Youtube kanalına girmeyin 🙂 Eğer kanala girerseniz Gaziantep’te olduğunuzdan emin olunuz:)

Tostçu Erol sosyal medya hesaplarını paylaşayım. Bu hesaplardan da sipariş verebiliyorsunuz.

Facebook > https://www.facebook.com/tostcuerol/
Twitter > https://twitter.com/tostcuerol
Instagram > https://www.instagram.com/tostcuerol/
Youtube > https://www.youtube.com/tostcuerol
Ayrıca Whatsapp sipariş numarası > 0542 320 27 27

Tostçu Erol’a nasıl gidilir adlı videosu hemen aşağıda

Tostçu Erol’dan kişisel bir mesaj ile yazıyı sonlandırayım.

BEN ÇOK SICAKKANLIYIM HERKESLE HEMEN KAYNAŞABİLİRİM , AMA YAPTIĞIM İŞE SAYGI DUYDUĞUNUZ MÜDDETÇE

Evet acıktım sayın okur.

2