Wes Craven’ın kimdir? Hangi filmlere can vermiştir?


30 Ağustos Türkiye için çok anlamlı bir gün fakat 30 Ağustos’ta koca bir çınarı kaybettik. Sinema dünyasının en iyi kült filmlerine imza atan Wes Craven hayatını kaybetti. Yakınlarına sabır diliyorum. Kült filmler resmen babasız kaldı sayın okur.

Wes Craven’ın yönetmenliğini yaptığı filmler zamanının en iyi filmleriydi. Korku ve gerilimin hadsafhada (bu kelimeyi blog hayatım boyunca ilk defa kullanıyorum) olduğu filmlerin başında, bir çoğumuzun dehşetler içinde izlediği Çığlık filmi geliyor. Yine 1972 yapımı olan ve 2009’da yeniden çekilen Soldaki son ev filmi Wes Craven imzası taşıyor. Ayrıca çocukluk yıllarımızın korkulu rüyası haline gelmiş Elm sokağında kabus filmini tekrar izlesem yine korkarım.

Wes Craven kimdir?

ABD’li senarist, yönetmen ve oyuncudur. Daha çok korku ve gerilim film yönetmenliğiyle tanınır. 2 Ağustos 1939’da doğup, beyin kanseri nedeniyle 30 Ağustos 2015’de hayatını kaybetmiştir. Wes Craven hakkında daha fazla bilgi için wiki sayfasına bakabilirsiniz.

Bu konuya bir tepki ver!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 13

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 30 Ağustos’ta koca bir çınarı Wes Craven hayatını kaybetti sayısız eserlerini geride bırakarak hayata gözlerini yumdu.

  2. Çok önemli eserler kazandırdı film sektörüne. Umarım çok iyi kişiler yetiştirmiştir bu piyasa için

  3. korku sinemasının en usta isimlerindendi..scream filminin dizi versiyonu da önümüzdeki günlerde final yapacakmış.

Bu yazıları da okuyun

Daha fazla Sinema & Film

Bunlara da bakın, ilerde sorarım!

Paylaştığınız için teşekküler.