SEO

Ucuz SEO Paketlerinden Uzak Durulmalı

SEO çalışmaları, web sitenizin Google ve diğer arama motorlarının arama sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almasını hedefleyen çalışmalardır. Yani oldukça düşük maliyetle yapılan çalışmalar olmasına rağmen getirisi çok büyük olan çalışmalardır. Web sitenizi belirlenen anahtar kelimeyle yapılan aramalar sonucunda ortaya çıkan sıralamada ikinci, üçüncü sayfadan ilk sayfaya taşıyan hatta ilk 3 sırada yer almasını sağlayan SEO çalışmalarıdır. Bu sonuca ulaşılması,  televizyonlarda milyonlarca liraya yapılacak reklamın birkaç bin lira karşılığında yapılması demektir.

Durum bu olmasına rağmen ucuz SEO paketlerinin arayışına girmek çok da mantıklı değildir. Ucuz SEO paketlerinde yer alan backlink’ler, genellikle kalite ve sayı bakımından yetersiz linklerdir. SEO çalışmalarının 3’te 2’sini oluşturan dış bağlantılar yani linkler vb. konusunda başarısız olmak, web sitenizin yükselmeyi başaramayacağı (istediğiniz kadar yükselemeyeceği) anlamına gelecektir.

Sitenizin yükselmesini sağlayan bir başka SEO çalışması olan ‘kaliteli içerik oluşturma’ konusu ise, yetersiz bütçe ve sitenize yeterli zaman ayrılmaması gibi nedenler yüzünden gerçekleşmeyen planlar olarak kalacaktır. Dolayısıyla ucuz SEO paketlerinin SEO çalışmalarının temelini oluşturan uygulamaları yapmaktan aciz oldukları söylenebilir. Bu konudaki daha ayrıntılı bilgileri ixirSEO (benzersiz SEO çalışması vaat eden firma ve web sitesi) sayfalarında bulabilirsiniz.

Söz konusu olan sitede yapılan incelemeler, SEO paketleri ve bulundurmaları gereken hizmetler konusunda ayrıntılı bilgiler veriyor. Ucuz SEO paketleri konusunda yapılan inceleme ise linkler, içerikler, sunulan hizmetler ve çözümler, SEO çalışmasını yapan firmanın sorumluluğu ve bu paketlerin uzun vadeli stratejileri olmaması şeklinde belirtebileceğimiz sorunlar üzerine yoğunlaşıyor. Ucuz SEO Paketlerinden Uzak Durmanızı Gerektiren 5 Sebep başlığıyla bahsettiğimiz sitede yayınlanan yazı, söz konusu SEO paketlerinden satın aldığınız durumlarda karşılaşabileceğiniz sorunları ayrıntılı şekilde anlatıyor.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.