Webmaster

Ücretsiz stok fotoğraf bulabileceğiniz siteler

Boş boş takılırken böyle bir yazı yazma isteği uyandı nedense. Böyle bir konu yazmamıştım daha önce. Neyse bu da böyle bir yazı olsun.

Web sitelerinizde kullanabileceğiniz, içeriklerinizi renklendirebileceğiniz birçok fotoğraf bulunuyor fakat ücretli olmaları biraz can sıkabiliyor. Bu can sıkmaları aza indirgemek için bazı web siteleri kolları sıvamış ve ücretsiz stok fotoğrafları bizlere sunmuşlar. Ücretsiz stok fotoğraf sitelerinin en iyilerinden biri kabul edilen Pixabay ile içeriklerinizi zenginleştirebilirsiniz. Telif hakkı olmayan stok fotoğraflara Google aramasıyla ulaşabilirsiniz. Pixabay’in içerikleri Creative Commons CC0 ile serbest bırakılmıştır. Hiçbir ücret ve telif hakkı içermez. Ticari olarak kullanılabilir.

Tasarımcılar ve içerik geliştiricileri için envai çeşit ücretsiz fotoğraflara diğer web sitelerinden ulaşabilirsiniz. İnternette dönen ücretsiz stok fotoğraf paylaşan web siteleri aşağıdadır.

 1. Pexels
 2. Flickr
 3. Gratisography
 4. Unsplash
 5. Superfamous
 6. Picjumbo
 7. Little Visuals
 8. SplitShire
 9. Snapwire Snaps
 10. Free images
 11. Startup stock
 12. Getrefe
 13. The stock

Yukarıdaki sitelerin birkaçı üyelik isteyebilir. Pixabay dışındaki siteleriin fotoğrafları ticari olarak kullanılabilir mi araştırmadım. Ticari açıdan sorun olup olmadığını siteler üzerinden bakabilirsiniz.

Bir inanışa göre web sitelerindeki içeriklere eklenen fotoğraflar yazının okunma oranını yükseltiyormuş. Siz neye inanıyorsunuz bilmiyorum ama bu siteler aradığınızı mutlaka bulacaktır.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.