Teknoloji

Turkcell hattınız varsa MMS ayarınızı kapatın ya da MMS göndermeyin

MMS paketiniz var ise bu yazıyı okumayı şuanda bırakın. Temmuz ayına ait olan şok bir faturanın kullanım detaylarını incelemek için Turkcell web sitesine girdim. Faturamın neden bu kadar kabarık geldiğini araştırırken herşeyin doğru olduğunu gördüm. Taa ki MMS ücretlendirmesini görene kadar. +15 TL faturayla bu yüzden karşı karşıya gelmiştim.

Hemmen aşırı canlı (y) desteğe bağlandım. Sağolsun Pınar hanım şakır şakır anlattı detayları. 15 lira fazla gelmesinin sebebi SMS paketimde tanımlı olmayan MMS gönderiminden kaynaklanmış. İlk defa böyle birşey duydum sayın okur. Yıllardır telefon kullanıyorum ama MMS’lerin SMS paketinden yemediğini, internet kotamdan gönderildiğini sanıyormuşum. Muhtemelen bundan sonra MMS göndermem. Ayrıca faturaya +ücret olacak şekilde MMS paketi alabiliyormuşuz. Yahu 21. yüzyıldayız MMS’leri internet üzerinden göndermeyi başaramamış kocaman bir Turkcell‘den bahsediyoruz. Yani bilseydim valla göndermezdim Turkcell ağbi…

Yine de hızlı iletişim ve internet için kendilerine teşekkür ederim fakat o 3G’yi birazcık geliştirin be ağbi. İşyerinin tuvaletinde çekmiyor ağbi. O 4 çeker internetiniz 3G’de hiç iyi değil. Dağlı taşlı reklamlarınıza özenip dağ bayır gezdim. İnternet bir var bir yok be ağbi… Noolur düzeltin be ağbii.

Neyse sayın okur. Olan oldu, ödenen ödendi. Zaten gelen fatura 65 liraydı. Fazla tantana yapmaya gerek yok. Asus Zenfone 6 için MMS kapatma seçeneğini bulamadım. Netten baktım yine bulamadım. Eğer bulursam yazıyı güncelllerim. Hade ciao sayın okur.

6 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.