Holiganlık derecesinde takımıma destek vermiyorum, pısırık bir taraftarda değilim. Olması gerektiği kadar tepkimi verir, yensekte yenilsekte karşı tarafı tebrik etmeyi bilirim. Çokta futbol muhabbetine girmem, girenlerin yanında da pek durmam. Ortalama bir futbol zekasına sahibim.

Hatırlar mısınız bilmem ama GS-FB derbisinde, bundan üç yıl kadar önce Burak adlı taraftar öldürülmüştü. İnsanları anlayamıyorum sayın okur. Lan maç izlemeye gidiyorsunuz, dönerken adam öldürüyorsunuz. Bu nasıl bir kafa yapısı bilmiyorum. Futbolun sevgi ve saygı çerçevesinde olmasını beklemekten başka bir yol yok gibi. ne bileyim belki bir yaptırımı olmalı. Ölmeden önce yapılması gerek tabi.

Konu başlığına dönecek olursam; Bizim üç büyüklerimizin taraftarları ya gerçekten kinliler diğer takımlara ya da gıcıklık olsun diye yapıyorlar. Mesela bugün Beşiktaş Dinamo Kiev maçı var ve eminim ki diğer takımlardan bazı taraftarlar Dinamo Kiev atkılarıyla sosyal medyalarda paylaşım yapacaklardır. Benim arkadaşlarımda var böyle. Dünyanın devleriyle karşı karşıya gelecek olan Türk takımını tutmazlar, gıcıklık olsun diye yabancı takıma destek verirler. Bunca yıllık blog hayatımda spor muhabbetlerine hiç girmedim, belki de bu yazı son spor yazım olacaktır. Bilemem yine de…

Bunu da oku >  Brezilya metrosunda alta s*çırtan şaka!

Türk takımlarının yabancı takımlara karşı desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı coğrafyayı paylaştığın kişilerle aynı duyguları paylaşabilmek çok önemli. Gururu nefreti bir kenara bırakıp bu akşamki Beşiktaş Dinamo Kiev maçına odaklanmalıyız. Beşiktaşlı olmasak bile bir şekilde o maçı izleyip, taraftarlarla bir araya gelmeliyiz. Eminim ki farklı bir duygu kaplayacak içinizi.

Bu akşam yani 28 Eylül’de 21:45’te Beşiktaş Dinamo Kiev maçını Tivibu’dan izleyebileceksiniz. Taraftarı olmasanız bile gidip kahvede izleyin maçı. Tanıdığınız Beşiktaşlıları tebrik edin, kucaklayın. Böyle böyle biter bu holiganlık ya da gıcıklık… Hade yazı bitti sende git herkes gibi.