SEO

Trafiğinizi Arttıracak 3 SEO İpucu

2018 seo ipuçları

Merhabalar, bu yazımda blogunuzun ziyaretçi sayısını arttırmanızı sağlayacak 3 basit ve son derece etkili seo teknikleri paylaşacağım. Bu teknikler aslında birçok kişinin bildiği fakat uygulamadığı tekniklerdir, bu nedenle paylaşmakta fayda olduğu düşüncesindeyim. Eğer bu 3 yöntemi dikkatlice uygularsanız kesinlikle çok faydasını göreceksiniz. Lafı fazla uzatmadan yazımızın ana konusuna geçelim.

1.İçerik Mevzusu

Etkili içerik üretmek çok önemlidir, belki de SEO’daki en önemli şey içeriktir. Arama motorları kaliteli içeriği ön plana çıkarabilmek amacıyla gün geçtikçe çalışmalarını arttırıyor ve bu da kaliteli içerik üreten kişilerin ödüllendirileceğinin göstergesi. Eğer kullanıcıya doğru ve detaylı bilgiyi veren, kullanıcının kafasında soru işareti bırakmayacak kaliteli ve dolu dolu içerikler üretirseniz bu içeriğiniz sıralamalarda diğer içeriklerin önüne geçecektir. Herkesin yazdığı tarzda standart içerikler üretirseniz bir işe yaramayacaktır çünkü bu tarz içerikler internette fazlasıyla var.

1.Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Kullanın

İngilizcesi “long tail keyword” olarak geçen uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanarak hem daha kolay yükselirsiniz hem de daha fazla ziyaretçi çekersiniz. Örneğin SEO kelimesinde rekabet son derece yüksektir, bu kelimeden ziyaretçi çekmek çok ama çok zordur. Bunun yerine 2018 seo teknikleri, etkili seo ipuçları, seo analiz araçları, tarzı uzun kuyruk anahtar kelimelerde içerik üretirseniz daha çok ziyaretçi kazanacaksınız. Uzun kuyruk anahtar kelime araştırması yapmak için

Doğru Meta Açıklamalar

Yazıya ait meta açıklamaları çok önemlidir. Ziyaretçiler burayı okuduktan sonra sitenize girip girmemeye karar verirler. Bu nedenle meta açıklamalarını son derece titiz ve açıklayıcı yazmalısınız. Ayrıca hedef anahtar kelimelerinizi de kullanmalısınız. Bu sayede ilgili arama sonuçlarında yazının üst sıralara çıkması kolaylaşacaktır.

Yorum yaz

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.