Poodle cinsi köpekler adeta bir oyuncak köpek görünümündedir. Kafası ve burnu uzun, gözleri oval olan bu köpeklerin renkleri kahve tonlarındadır. Kulakları sarkık olan bu köpek türünün görünüşü çok sevimlidir. Özellikle kadınlar ve çocuklar tarafından çok sevilen bu köpek türünün bakımı özen istemektedir. Toy poodle cinsi köpeklerin tüyleri kıvırcık ve serttir. Bunun yanında tüylerini dökmez. Ancak tüyleri kısa sürede uzadığı için bakıma ihtiyacı vardır. Düzenli banyo yapmasını sağlayarak ve 2 ayda bir tıraş ettirerek tüylerine bakım yapabilirsiniz. Tıraş ettirilmesi sırasında kulaklarının çevresindeki tüylerin kesildiğinden emin olmalısınız. Bu çevredeki tüyler poddle cinsi köpeklerin kulaklarında parazit oluşmasına neden olabilir. Tüyleri kırpıldığında sevimli yüzü daha çok ortaya çıkmaktadır. Poodle bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da dişlerinin bakımıdır. Düzenli olarak dişlerini tartardan arındırarak köpeğinizin diş sağlığını korumasına yardımcı olabilirsiniz.

Toy poodle cinsi köpekler neşeli, sevecen, hareketli, zeki ve hassas bir karaktere sahiptir.  Öğretilenleri çabuk kavradıkları için poodle cinsi köpeklere eğitim vermek keyiflidir. Fazla havlamaya eğilimli bir köpek türüdür. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren havlama üzerine de ayrıca bir eğitim vermek gerekir.Bazı poddle cinsi köpekler başlangıçta inatçı ve anlaşması zor gibi gözükebilir. Ancak sevgi ve ilgi görmeye başladıktan sonra size alışarak bu huylarını törpüleyebilirler. Poodle cinsi köpekler çok hareketli oldukları için gün içerisinde serbest kalmak isterler. Evinizin bahçesinde oynamasına izin vererek ya da onunla uzun yürüyüşlere çıkarak enerjisini atmasına yardımcı olabilirsiniz. Köpeğinizle yapacağınız doğa yürüyüşleri sizin için de faydalıdır. Bu sayede yorucu bir günün stresini atarak deşarj olabilirsiniz.

Satılık toy poodle cinsi köpeklerden birini almanız iyi bir bekçiye sahip olmanızı sağlar. Bu cins köpekler sahiplerine düşkün olmalarıyla bilinirler. Kızdıklarında insanları ısırabilirler. Bu nedenle küçük yaştaki çocuklarla yalnız bırakmamak daha iyidir. Ancak hareketli yapıları nedeniyle daha büyük çocuklarınızla oynamaktan büyük keyif alırlar.

Siz de satılık poodle almak isterseniz www.nettepet.com/ adresine göz atabilirsiniz. Bu arada isteğinize uygun poodle cinsini bulabilir, kısa sürede yeni bir arkadaşa sahip olabilirsiniz.