Yaşam

Topuz Saç Modeli Önerileri

Topuz günümüz de bayanlar tarafından çok kullanılan bir saç stilidir. Gerek özel günler de gerekse normal günlük yaşantıda rahatlıkla kullanılmaktadır. Topuz saçların tokalar yardımı ile toplanmasına denilmektedir. Topuz modelleri çok kullanışlı olmakla birlikte kendine özgü kriterler taşımaktadır. Saçın uzunluğuna ve cinsine, topuz yapacak bayanın giyeceği kıyafete, topuz modeli ile gidilecek yer ve topuz yapan kişinin yüz şekli çok önemlidir.

Bunlar topuzda dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yerlerini almaktadır. Topuz her zaman sade, şık, gösterişli durmaktadır. Saçını yaptıracak kişinin yüzüne uygun olması en önemli kriterdir. Çünkü yüze yakışan topuz kişiyi çok güzel ve şık gösterecektir. Topuzun kıyafetle uyumlu olması da çok önemlidir. Topuz her kıyafete göre farklı tasarımlar da yapılmaktadır. Kıyafete göre topuzunuz da veya saçınızda aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

1- Topuz Çeşitleri: Her saç stili gibi topuz modelleri arasında da çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla ensede topuz, yanda topuz, tepede topuz, yarım topuz, dağınık topuz, örgü topuz olarak sıralanabilmektedir. Bu topuzlar arasında son zamanların en çok tutulan modelleri arasında ilk sırada örgü topuz modelleri yerlerini almaktadır.

Örgü topuzlar: Saçı yaptıracak kişinin istediği konumda saçların örülerek şekillendirilmesiyle oluşan topuzlardır. Çok şık görünüme sahip örgü topuzlar bayanların beğenisini kazanmaktadır. İkinci sırada ise dağınık topuz yerini almaktadır. Dağınık topuz: Saçını yaptıracak kişinin istediği konumda bukleler halinde ya da farklı şekiller de dağınık olacak şekilde fakat dışarıdan belli bir yöntemle yapılmış olduğu ve kötü görüntü oluşturmayacak şekilde görünüme sahip olan topuzlardır.

2- Yüz Şekillerine Göre Uygun Topuz Modelleri: Her bireyin farklı bir yüz şekli bulunmaktadır. Bu yüz tipleri kişiye has ve doğuştan gelmektedir. Başlıca yüz tipleri şunlardır; Yuvarlak yüz, Kare yüz, Oval yüz, Üçgen yüz, Uzun yüz ve Elmas biçimli yüz olarak sıralanabilir.

Yüz şekilleri arasın da oval yüz en ideal yüz tipidir. Uzun yüzler de uygulanacak topuz modelleri bombeli olmalıdır. Bu kişinin yüzüne daha çok yakışacaktır. Ayrıca sık olan topuzlar yerine daha gevşek şekilde yapılan topuzlar olmalıdır.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.