Bazen dizi izlemeyi çok çok fazla abarttığımı düşünüyorum. İzlediğim dizileri izlediğimi bile unutup başka dizilere yelken açabiliyorum. Şuan izlediğim The Last Kingdom konusunu yazayım.

The Last Kingdom konusu

Bu dizide yine severek izlemiş olduğum Vikingler dizisiyle ilgili bazı bağlantılar olabilir. The Last Kingdom dizisinde de Ragnar reyis var mesela. Dizi yorumlarında Viking dizisine benzetilmiş. The Last Kingdom dizisinin konusuna gelecek olursak; Bernard CornwellSavaş Lordu Yıllıkları kitabından uyarlanan, gerçek kişilerin kurgu rollere dayandırıldığı 9. Yüzyılda geçen bir hikayedir. Büyük Alfred‘in İngiltere topraklarını tekrar birleştirme çabaları (Son Krallık) yeniden anlatılır. O yıllarda İngiltere’nin birçok toprağı Vikingler tarafından kuşatılır fakat Wessex direnen bir krallık olduğu için kuşatılamaz ve son krallık adını alır.

Dizinin baş karakteri Uthred ise bir sakson asilinin oğlu olarak dünyaya gelir fakat kuşatma sonrasında Vikinglere esir düşer. Sonrasında Ragnar reyiz bunu kölesi (sonrasında çocuğu gibi sever) olarak yanına alır. Besler büyütür doğaya salar. Gün gelir ve Uthred’in bir sakson mu yoksa Vikinglere bağlı birisi mi olduğu sorgulanır. Resmen sadakati sorgulanır. Uthred bir seçim yapmak zorundadır. Atalarının topraklarını geri alacak ya da Viking olarak hayatına devam edecektir.

İzlemenizi tavsiye ettiğim tarihi bir hikayedir.