2016’nın ilk yarı tatilini bol bol bisiklet sürerek geçirdim diyebilirim sayın okur. Amacım başka şehirlere gitmekti fakat gerek maddi durum gerekse teyzemin ameliyatından dolayı iptal ettim. Normalde Temmuz ortaları gibi izne çıkardım fakat bu sefer erken olsun dedim çıktım ve izni bitirdim. Yarın işbaşı yapacağım.

Maddi ve ruhani açıdan kendimi hazır hissedersem iznimin ikinci round’unu gezerek geçireceğim. Belli de olmuyor bu sefer planlar tutmadı ama kışın bir hal çaresine bakmaya çalışırım.

Teyzemin ameliyatı iyi geçti. Tükürük bezini almışlar, iyi huylu bir tümörmüş. Erken teşhis hayat kurtarıyor sayın okur. Bu tip vakalarda hastanın yüzü komple alınabiliyormuş. Neyse ki bizim başımıza böyle birşey gelmedi. Şuan dinleniyor, eski enerjisi yerine gelmeye başladı. Sanırım haftada bir pansumana gidecek.

Bunu da oku >  Durgun hayatıma biraz hareket katmaya karar verdim

Hastaneye yattığı gün ameliyata alınmamıştı, sebebi ise bir başka hastanın vefat etmesi ve organlarının bağışlanmış olması. Bu yüzden o bölüm doktoru ameliyatı ertelemiş. Bende o gün gidememiştim. Ertesi gün ameliyata kendisi gitti! Hasta bakıcı falan kimse gelmedi. garipsedik biraz. Demek ki işler böyle yürüyor dedik. Opüşüp koklaştık ameliyathaneye bıraktık.

Hiç ama hiç sevmiyorum hastane kokusunu. Gittiğim gün bir iki saat kalmama rağmen dehşet bir baş ağrısıyla çıktım hastaneden. Psikolojim bozulacak diye çok korktum. Hastaların neden yattıklarını falan dinliyorsun, teyzem anlattı ameliyattan sonra. Çok çok kötü durumlarla karşılaşan insanlar var.

Neyse sayın okur. İçimde kalmasın yazayım dediğim bir konuydu. Hadi şimdi git.