Oyun

Tarafını seç! ARC için savaş ya da başka yerleri keşfet! Brink oyun incelemesi

Uzan zamandır “Neden eskisi gibi bilgisayar oyunu oynamıyorum ki ben” diye diye felç etmiştim beynimi. Bilgisayara oyun indirmek biraz zahmetli olduğu için gidip Playstation 3 almıştım kendime. Bilindik popüler oyunları aldım çatır çatır oynadım ama bilgisayarın verdiği o hissi vermediği için çapıt ettim konsolu. Yatağın altında ölümü bekliyor şuan.

2011’den beridir aralıklarla takip ettiğim Brink oyununu dün gece kurdum ve tam da istediğim gibi bir oyun olmadığını gördüm. Brink oyunu çıkış zamanlarında çok pohpohlanmıştı fakat fos çıktı diyebilirim. Fragmanındaki gibi bir oyun bekliyordum. Team Fortress çakması bir oyun çıktı.

Amma velakin Brink’in senaryosu harika. Cristopher’a sesleniyorum: Brink oyununun filmini yaparsan çok makbule geçer. JJ abi sanada sesleniyorum: 150 sezonluk 2 saaatlik dizisini yaparsan aç kalırım yine izlerim!

brink_game

Brink senaryosu kısaca şöyle

Kurgulanmış bir gelecekte dünya suyla kaplanıyor ve ARC adı verilen yapay bir ada inşaa ediliyor. Zengin kesimin bu adaya yerleştirilme çabaları asilerin de ARC’a gitmesiyle iyice felakete dönüşüyor. Beş bin kişi kapasiteli bir adaya on binlerce insan akın ediyor. Bunun sonucunda kaynakların bitmesi halkı ayaklandırıyor. Bazı kesimler ARC’ı korumak isterken, diğer kesimler de ARC’tan ayrılıp başka yerler keşfetmek istiyorlar. Tarafını seçerek istersen ARC’ta kalıp adayı onarıyorsun ya da ARC’den kaçmak istiyorsun. Senaryo bu iki moddan oluşuyor.

Tarafınızı seçtikten sonra karakterinizi özelleştirip eğitim parkurlarına gidebilirsiniz. Buradaki kısa görevleri yaparak deneyim kazanıyorsunuz. İsterseniz ARC koruma görevi ya da kaçma görevi alabiliyorsunuz. Oyunda ne kadar çok puan toplarsanız o kadar güçlenip farklı hareketler kazanabiliyorsunuz.

Brink’in sinematik fragmanı

Brink hakkında daha fazla detay ve fragmanlar buradadır.

Brink oyunu görevleri tamamlama üzerine kurulmuştur. Harita üzerinden ilerleyebiliyorsunuz. Oyunun oynanabilme özelliklerine tam olarak hakim olamasam da oyun eh işte dedirtti bana. Gerçi sevdim gibide…

Karakter grafikleri, şuan adını koyamadığım o hissi uyandırdı bende. Mesela karakterin yüzü, vücuduna göre biraz sönük ve içler acısı hale bürünmüş. Değişik birşey. Karakteri set ederken farkedebiliyorsunuz.

Senaryosuna ve resmi fragmanına göre beğenip indirdiğim Brink oyununa halleneyim biraz. Belki başka haritalarda gezerim. Ha bu arada bir kere rastladığın bir karaktere başka hiçbir haritada karşılaşmıyorsun. Hayvan kadar karakter koymuşlar oyuna. Bu artı bir not Brink oyunu için.

Brink oyununu oynadığım bilgisayarın özellikleridir. Hiç kasma yok.

Windows 8.1 kullanıyorum

bilgisayar-ozellikleri

Brink oyunu içn minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz veya daha iyisi
  • Bellek: 2 GB
  • Ekran kartı: NVIDIA 8800GS / ATI Radeon HD 2900 Pro veya daha iyisi
  • İşletim sistemi: Windows XP(SP3)/Vista/Windows 7
  • Sabit disk: 8 GB boş alan

Genel olarak oyunu seveceğinizi düşünüyorum. iyi oyunlar sayın okur.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.