Kişisel

Takip edilesi, faydalı ve güzel Youtube kanalları

Youtube aldı başını gidiyor sayın okur. Kimisi halka amme hizmeti verirken, kimisi de gerçekten para kazanıp evine ekmek götürüyor, çocuğuna çoluğuna bakıyor. (“çoluk” nedir hala bilmiyorum, yaşım yolun yarısı)

Youtube’da takip edebileceğiniz birbirinden ayrı formatlarda kanalları listeledim. Umarım beğenirsinnxklasdjdsjalk.

Takip ettiğim bir isim ile başlamak istiyorum. O kişi tabii ki de Barış Özcan.

http://barisozcan.com/kimdir/

http://barisozcan.com/kimdir/

Geçen yüzyılın 1974. yılında doğan Barış Özcan nedense 85’liymiş gibi görünüyor. Benden genç gözüktüğünü söyleyebilirim. Kendisi tam bir teknoloji gurusu olabilir. Birçok kurumsal firmada çalışmış, birçok şirkete danışmanlık yapmış. BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, NYMag, TimeOut New York gibi koccaman şirketlerle çalışıyor kendisi, kendisi dediğim Abak.us adlı şirket. Bu büyük firmalarla çalıştığı firmasının adıdır. İstanbul ve Newyork’larda şubesi bulunuyor.

Youtube’dan izlediğim kadarıyla çok bilgili, sektörde ses getirebilecek kalitede videolar çeken birisidir. Youtube kanalında genellikle teknoloji ve ilham veren videolar paylaşmakta. Barış Özcan’ın videolarını izlemek ve kanalına abone olmak için şöyle buyurun sayın okur. Emin olun ki sizi pişman etmeyecek bir video kanalıdır.

İkinci öneri Youtube kanalı Pera Band. Aşk acısı çekiyorsanız ya da depresyondaysanız, ya da çok seviyorsanız, hem de seviliyorsanız bu kanal tam size göre. Herkesi memnun edebilecek türde şarkılar yapıyorlar. Uzun zamandır dinliyorum. Genellikle Dokuzsekiz Müzik kanalında yayınlanıyor videoları. Fakat siz yine de resmi hesabını takip edin.

Son zamanlarda “Soğuk Savaş” videolarıyla oyun severleri hayvan gibi güldürmüş -pek bi sempatik- Base42 ekibine buradan hayvan boy menü göndermek istiyorum. (cidden adres gönderin size yemek ısmarlayayım). Base42 Youtube kanalına şuradan abone olabilirsiniz.

Abone olduğum kanallar bu listeyle sınırlı değil tabii ki. Uzaktan uzaktan takip ettiğim ama abone olmadığım birkaç kanal daha var. Danla biliç gibi orkun gibifkfkajlaskljdksfjal şaka sayın okur şaka.

Bilgilendirme amaçlı olanlar çok iyi oluyorlar. Mesela Ruhi Çenet denen bir varlık var. Tam da istediğim gibi videolar yapan korkunçlu adam, hemşerim. Severek izliyorum fakat abone değilim.

İki teker bir adam var mesela. Bisiklet üzerine videolar çekiyor. Bisiklet ile alakalı şeyle izlemek isterseniz şuraya gidin.

Tarık Sarzep var mesela. Kendi yazdığı ve Cover’ladığı enfes şarkılara buradan ulaşabilirsiniz. Sanırım daha önce Tarık’tan bahsetmiştim. Çok sevdiğim bir kişi.

Teknolojiye atarlanan adam olarak tanınan Ekin Kollama var bir de. En sevdiğim kişisel hesap bu olabilir. Ekin’in kanalına gitmek için tıklayınız.

Siz sayın okurların takip ettiği Youtube kanalları var mı? Konuyu yeşillendirirseniz sevinirim sayın okur.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.