Diziler

SyFy’den yeni bilim kurgu dizisi Dark Matter

Michelle Paver tarafından yazılan ve 2010 yılının en çok okunan bilim kurgu romanları arasında yer alan Dark Matter dizi serisi oldu. İlk bölümü 12 Haziran 2015’te yayınlandı.

SyFy‘nin yeni dizisi olan Dark Matter‘in senaristliğini ayrıca Stargate: Atlantis yapımcılarıyla çalışmış Joseph Mallozzi ve Paul Mullie yapıyor olacak. Stargate: Atlantis dizisinden tanıdığımız hiç susmayan ağzıyla David Hewlett Dark Matter dizisinde bir ajanı canlandıracak fakat 4 bölüm kadar rol alacakmış.

Dark Matter dizi konusu

Dark Matter, terkedilmiş ve çalışmayan bir uzay gemisinde aniden uyanan 6 kişinin hikayesini anlatacak. Bu 6 kişi neden o gemideler, ne iş yapıyorlar henüz bilmiyorlar fakat buradan yazarsam Spoiler’a gireceği için, bu karakterlerin ne olduklarını kendiniz çözseniz daha iyi olacak. Ayrıca bu kişiler kim olduklarını da bilmiyorlar. Karşılarına çıkan bazı olumsuz durumlara karşı etkili silahlarla dolu bir gemideler ve hiçbirşey hatırlamayan bu insanlar o silahları nasıl kullanıyorlar başka bir sır küpü sayın okur.

Dark Matter dizisi bilim kurguya dayalı 2015 yapımı bir dizidir. SyFy kanalında yayınlanacak. Dark Matter 1. sezon 13 bölüm olarak çekilmiş. Muhtemelen dizi tutacak ve 2. sezon onayını alacak. Çünkü SyFy gerçekten kaliteli işlere imza atıyor.

3 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.