Supernatural dizisini 3. sezonda sıkılmış bırakmıştım. Olaylar falan yavaş ilerliyordu. Supernatural şuan için ne alemlerde bilmiyorum ama benzer bir dizi keşfettim sayın okur. Fırından yeni çıkmış dizimizin adı South of Hell. Türkçe çeviri yaparsak Güney Cehennemi diyebiliriz. Evet güney zaten sıcak olur. Cehennemde sıcak olur. O zaman güney Cehennemdir o.O

Hanım kızımız Maria Abascal‘ın içinde O’na bağlı bir şeytan var. Bu şeytan Maria’nın zor zamanlarında yanında olur. Kötülüklerden falan korur. Bu şeytanlardan yörede bulunan bazı insanlarda da olduğu bilinen birşey. Yani sıradan bir vatandaş komşusunun içinde şeytan olduğunu biliyor. Düşünsenize üst komşunuzun Lucifer olduğunu, düşünmesi bile kötü. Boşverelim bunu.

Maria’nın içindeki şeytanın adı Abigail. Bu Abigail, Maria ile beraber harcadıkları ruhları yiyor. Evet yiyor. Ruhlar kimi zaman bir sinek sürüsü, kimi zaman kopmuş bir kol. İleriki bölümlerde daha ne yiyecekler bilinmez.

Dizinin konusu Güney Karolin’da geçiyor. Dizinin yönetmeni Eli Roth ve Rachel Talalay’mış. South of Hell’in fikir babası ise  Matt Lambert’mış. Kendilerine buradan tişikkirlirimizi sınıyırız.

South of Hell dizisinde ben 1. sezon 2. bölümdeyim. Fantastik ve korku karışımı bir dizi.  Onay alırlarsa 16 bölüm olacakmış. Dizide direk olaya giriyorlar. O çocuk ve yüzündeki o devil ifade beni gerçekten korkuttu ya da ben korkmak için bahane aradım. Karanlıkta izlenmesi tavsiye olunur ve mümkünse sesini biraz arttırabilirsiniz.

Korku ve fantastik karışımı olan dizilerden hoşlanıyorsanız dizi sitelerinden South of Hell dizisini izleyebilirsiniz. Hemen aşağıya fragmanını ekliyorum.

South of Hell fragmanı