Alışverişlerim

Şu sıralar yaptığım alışverişler #1

Artık bu blogta alışveriş kategorisi olacak ve aldığım ürünlerin tanıtımını yapıp siz sayın okurlarla düşüncelerimi paylaşacağım. (Premses blogundaki mavi saçlı kız tipi cümle gibi oldu lan bu) Öyle işte. Belki gavur sitelerinden nasıl alışveriş yapılır gibi konu başlıkları açarım.

Son zamanlarda yaşadığım pasif agresif hallerime ilaç olsun diye birkaç parça ürün aldım. (Evet canım sıkılınca alışveriş yapıyorum) Kozmetik, bisiklet parçaları, giyim kuşam kategorisinde aldığım ürünlere bakalım sayın okur.

%100 deri cüzdan ile aldıklarıma başlayayım. Kendileri kırmızı olup dokuz adet kart bölmesi var. Kırmızı rengi pek sevmem ama nedense bu renk hoşuma gitti. Aslında 10 kartlıklı olsaydı onu alacaktım ama bulamadım. İnternette de bu tip 10 kartlıklı cüzdan bulamadım.  42.99 TL / Antalya Deepo AVM Boyner Outlet.

Shimano Deore XT 3×11 grup set ile bisikletim adeta uçacak sayın okur. Tamam böbürlenmeyi bıraktım. Yaklaşık 1 yıldır üst düzey bir grup sete geçmeyi planlıyordum. O gün bugünmüş sayın okur. Bisikletle hız yapmayı sevdiğim için daha fazla “Tork’layabileceğim” bir modele geçmeyi uygun gördüm. Şuanki bisikletim 3×9 vitese sahip ve çoğu zaman yetmiyor. Ayrıca rampalarda daha az bacak yakıyor 3×11 vites. İşin kötü tarafı 3 kiloya yakın bir ağırlığı var sanırım. Bu biraz ağırlaştıracak ama diğer donanımlardan alırım ben 3 kiloyu.Bilmeyenler için bu setin ne olduğunu birkaç cümle ile anlatmayı isterdim ama ocakta yemek var ve çocuk ağlıyor. Fotoya bakarak neyin ne olduğunu az çok anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. İlla öğrenmek isterseniz mail atın sayın okur. 471.92$ / Aliexpress.

Paladin pedli bisiklet taytı ile devam edeyim. Kısa bir süre sonra gerçekleştireceğim Isparta/Senirkent turu için -deneme amaçlı- aldığım taytı denediğimde gerçekten çok rahat ettiğimi farkettim. Yaklaşık 1 gün sürecek turuma totom dayanabilecek mi deneyip göreceğim. 17.99$ / Aliexpress.

Kezbanım* için yaptığım yatırımlar dur durak bilmiyordu sayın okur. Birkaç aydır kullandığım demir pedaldan artık kurtulma vaktiydi. Tarihler 18 Temmuz’u gösterirken denk geldim pedala. Rengi gayet hoştu ve Kezban’ımın renklerine çok yakın bir rengi vardı. Platform pedallar arasında en beğendiğim bu vardı. Tabi daha üst segment platform pedallar var fakat alacak gücüm kalmamıştı. 17.66$ / Aliexpress.

Nivea Aqua Sensation canlandırıcı krem ve Nivea vücut bakım sütü ile yazıyı sonlandırayım zira çok sıkıldım sayın okur. Bu iki ürünü kullanmamın sebebi yüzümdeki ve vücudumdaki bazı bölgelerin güneş dolayısıyla nemsiz kalması ve kuruması. Aynı zamanda alnımda oluşan ufak dökülmeler canımı sıkıyordu. İlgili kişiye ne yapabileceğimi sorduğumda bu iki ürünü önerdi bana. Yanlış olmasın iki gün içinde alnımdaki dökülmelerden kurtuldum. Vücut sütünü de eş zamanlı olarak kullanıyordum. Göğüs bölgemde oluşan o garip doku kayboldu gitti. Bilmiyorum bunu bu iki ürün mü yaptı ama yine de bebek poposu kuruluğunda vücuda kavuştum. 3 gündür kullanmıyorum ve herhangi bir sorunum yok şuan için. Nivea Aqua Sensation 17.99 TL & Nivea vücut bakım sütü 18.00 TL / Kipa AVM

Konunun sonuna geldik sayın okur. Böyle konuların devamını istiyorsanız konuya bi layk atın. Bknz: Yazı sonu sol köşe.

*Bisikletimin adı.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.