Kişisel

Sığır gibi yaşamamak için n’apsak ki yauu :/

Maaşlı bir işte çalışmak ve arkadaşlarla içmekten başka birşey yapmıyorum. Bu hiçbirşey yapmamaktan daha iyi ama iş dışındaki yaptığım herşey bana çok sıradan gelmeye başladı. Gerçi işyeri ve yaptığım işte çok sıradan. Hergün aynı şeyler, hergün aynı terane…

Neyseki üç aydır yapmadığım bir işi bugünden itibaren dört gün boyunca yapacağız. Market sektöründe çalışanlar bilir. Dolap bakımı ve temizliği gibi üç ayda bir olan lanetli iş herzaman ki gibi yine bize düştü. Bu işi gece yapmasalar daha iyi olur ama işte müşterilerden dolayı gündüz vakitlerinde yapılamıyor. Kocaman şirketin prensipleri buna engel oluyor.

4 günlük gece çalışması planı

Yine adam eksikliği, yine aşırı fazla iş, yine ilk gün yorgunluğu bizi bekliyor. Ekibin azlığından dolayı departmana yama yapılıp duruluyor. “Sen o gün gel”, “Sen yarından sonra gel” gibi her üç ayda bir duyduğum bu cümleler artık sıkmaya başladı. Ne uyku düzenin oluyor ne de adam akıllı besleniyorsun. Olsun “bunu da atlatırız” dediğimiz için çalışırken zamanın geçtiğini farketmiyoruz.

Televizyonumu sattım

Gereksizliğiyle ün yapmış bir cihazdır kendisi. Pıleysteyşın ve neyşınıl coğrafik dışında power tuşuna basmadığım televizyon artık yok. Neyşınılı internetten de izlerim, pıleysteyşınıda PC monitörüme bağlarım olur gider.

İkinci bir gereksiz cihaz dijitürk…

Yıllarca boşu boşuna 20 30 lira verdiğim en gereksiz* icatlardan birisi. Hem yer kaplıyor hem de izlenmiyor. Zaten standart kanallara veriyorum parayı. Şimşekli yağmurlu günlerde çekmeyen bir dijitürktü kendisi. Şu gece çalışması işleri bittiğinde üyelik iptalini isteyeceğim. 2 3 ay önce iptal için aradığımda neden iptal etmem gerektiğiyle beraber bir numaraya fax çekmemi söylemişlerdi. Sonra peşine düşmedim. Bu aralar kapatmayı umuyorum.

Konu başlığına dadanalım biraz

Konuyu okuyanlardan yardım bekliyorum. Sığır gibi yaşamamak için neler yapmalıyız. “Dışarı çık gez dolaş” demeyin pıçaklarım! Daha yaratıcı fikirlerle gelin lütfen.

1 yorum

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.