Diziler

Sherlock Holmes 5. Sezon gelecek mi?

Eğer sizde bir yabancı dizi sevdalısıysanız muhakkak bu sorunun cevabını dört gözle bekliyorsunuz demektir. Dünya çapında hem kitapları hem de sinema işleri ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan, Sir Arthur Conan Doyle‘ın efsanevi karakteri Sherlock Holmes’ın televizyon serisi olan Sherlock bildiğiniz üzere 4. sezon ile izleyicilerine veda etti. Her bölümü ayrı bir sanat eseri olan Sherlock adına yeni bir sezon gelip gelmeyeceği tartışma konusu. Öyle ki 4. sezon sonunda bizlere herhangi bir şekilde 5. sezonun varlığından haber edilmedi.

Her sezonu çerez gibi giden Sherlock bizleri 4. sezon için tam üç yıl gibi bir süre bekletmiş ve aslında beklememize değer bir sezonla karşımıza çıkmıştı. Şimdi asıl korkumuz ise yeni sezon için de bu kadar bekleyeceğimiz ihtimali. Sherlock karakteri ile iyiden iyiye özdeş olan Benedict Cumberbatch‘in geçtiğimiz aylarda bir çocuk sahibi olduğu ve bu yüzden de yeni bir Sherlock sezonunda yer almayı düşünmemesi söylentileri üzerine dizinin sıkı takipçileri büyük bir hüsrana uğramıştı.

Ancak daha sonraları Marvel’a transfer olan Benedict Cumberbatch beyaz perdede de büyük işler başarmış ve Dr. Strange filmi gönüllerde taht kurmuştu. İş böyle olunca ve ardından gelecek olan Avengers: Infinity War filminde de yer alacak olan Benedict Cumberbatch’in aslında “çocuğuma babalık yapacağım bu işlerden çekileceğim” sözünün havada kaldığını varsaymış olduk.

Dizinin yapımcısı Steven Moffat beşinci sezon hakkında ne yazık ki sessizliğini koruyor ve herhangi net bir açıklaması olmadı. Sadece bilinen birkaç sözde açıklama dışında Sherlock 5. sezon gelir mi gelmez mi, ne yazık ki elimizde kesin bir bilgi yok. Yinede söylentiler yeni bir Sherlock sezonunun geleceği ve sezonda yine Sherlock ve en yakın arkadaşı Dr. Watson’ın yeni davalar üzerinde çalışmaları konu edileceği söyleniyor.

Sherlock Holmes 5. sezonunun 2020’den önce gelmeyeceği söylentiler arasında.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.