Yaşam

Sermayesiz İş Kurma Yolları

Herkes zaman zaman bulunduğu konumu düşünür ve kendi işi olsa neler yapabilirdi bunu merak eder. Fakat batığımız zaman birçok kişinin kendi işini kurabilmesi için gerekli olan sermayeye sahip olmadığını görebiliyoruz. Sermayesiz iş fikirleri ise bu kişilerin imdadına yetişerek büyük sermayelere sahip olunmadan da güzel gelir elde edilebileceğini gösteriyor. Bu iş fikirlerinden yola çıkarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

Otomat İşi Yapabilirsiniz

İçecek, yiyecek hatta kitap otomatları hayatınızın belli dönemlerinde karşınıza çıkmıştır. Otomatlar durduğu yerde para kazanır. Kira ve fatura gibi ödemeler dışında hiçbir ödemeye de ihtiyaç duymaz. Otomatların bulunduğu konumlara göre değişiklik gösterse de genellikle sahiplerine iyi para kazandırdığını görüyoruz. Özellikle alışveriş merkezi ve otogar gibi insanların yoğun bir şekilde bulunduğu yerlerde otomatlar çok iyi iş yapmaktadır.

Seyyar Satıcılık Beklediğinizden Daha Karlı Olabilir

Seyyar satıcılık özellikle bazı dönemlerde çok iyi kazanç elde ettirebiliyor. Bayram arifelerinde %100 kar marjıyla bayram şekeri ve kolonya satışı yapabilirsiniz. Yağmur yağdığı zamanlarda yine yüksek karlarla şemsiye satışı yapabilirsiniz. Aliexpress gibi uygun fiyatlara kulaklık, şarj aleti ve telefon kabı satan sitelerden ürün getirerek bu ürünleri satabilirsiniz. Ek olarak sabah erken saatlerde iş hanları ve fabrikaların önlerinde poğaça, simit ve açma satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Mantar Yetiştiriciliği ve Solucan Gübresi

Son zamanlarda özellikle haberlerde karşımıza çıkan işlerden birisinin de solucan gübresi ve mantar yetiştiriciliği olduğunu görüyoruz. Çok az bir sermaye ayırarak uzun zamandır kullanmadığınız bodrum katını veya nemli bir odanızı bu işe ayırabilirsiniz.

Sermayesiz iş kurmak aslında gördüğünüz gibi basittir. Fakat bu iş kollarının bütün artı ve eksi özelliklerini araştırarak yolunuzu seçmelisiniz. Unutmayın! Sıfır bütçe ile bir iş kurmanız neredeyse imkansızdır. Bu yüzden biraz yeteneğinizi konuşturmanız gerekecek.

Bir Şeyler Yapmalısınız!

Eğer bir iş kurabilmek için çok az bile olsa birikiminiz yoksa yeteneğinizi konuşturarak bazı işler yapmalı ve belli bir miktar para biriktirmelisiniz. Örneğin müzik çalabiliyor veya iyi bir resim çizebiliyor olabilirsiniz. Fizik, matematik ve yabancı dil alanlarında yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız özel ders verme ihtimaliniz de vardır. Ufakta olsa bir yerlerden başlamak için bu işlerle uğraşarak para kazanabilirsiniz.

Sıfırdan iş kurmak için gerekli olan bütçenizi oluşturduğunuz zaman sıra adım atmaya gelir. Bir işe başlayacağınız zaman sektördeki ihtiyacı baz alarak başlamaya da dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz.

1 yorum

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.