İnternet

Purtukal.Com Yeni Bilgi Rehberiniz

Eskiden bilgi sitesi denilince wikipedia vb. birkaç site sadece aklımıza gelirdi fakat artık durum değişti. Sürekli olarak farklı kategorilerde onlarca internet sitesi açılıyor ve sürekli internete farklı bilgiler yükleniyor. Tüm bu bilgiler internette dolaşmaya başladıktan sonra hangi bilginin güvenilir ve doğru olduğu insanları ciddi bir kafa karışıklığı içerisinde bırakıyor. Bu durumda ise bireyler güvenilir bilgiler içeren internet sitelerini tespit edip yaymaya çalışıyor. Bugün sizlere bu sitelerden biri olan purtukal.com sitesini tanıtacağım.

Purtukal.Com 2014 sonlarında kurulan bir sitedir. İlk olarak bir sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme sitesi olarak kuruldu zaman içerisinde daha farklı konularda sağlık makaleleri yayınlayarak insanları bilgilendirmeye devam etti. Sağlık alanında ciddi bir bilinilirliğe ulaştıktan sonra ise farklı konularda kategoriler açıp aynı kalitede yayın yaparak tanınırlığını arttırmaya başladı. Şuan ise günde 6000 kişinin ziyaret ettiği bir sağlık ve bilgi sitesi olarak yoluna devam etmektedir.

Ne Tür İçerikler Barındırıyor?

Purtukal’da aşılar hakkında çok geniş bir bilgi içeriği bulunuyor. Örneğin tetanoz aşısı hakkında Google’da ne tür bir arama yaparsanız yapın ilk sayfada bulunduğuna şahit olacaksınız. Ayrıca diş ağrısı ve diğer ağrı türleri hakkında da spesifik bilgilerin ayrıntılı şekilde ele alındığını http://purtukal.com/ sitesini ziyaret ederek görebilirsiniz. Bunların dışında sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme kategorilerinde ise düzenli olarak farklı tüyoların ve ip uçlarının yayınlandığını görebilirsiniz. 2015 senesinin sonlarına doğru ise Purtukal’da daha farklı konularda kategoriler açılarak çok ilginç ve son derece faydalı bilgiler vermeye devam etmiştir.

Ziyaretçi Girişleri Nereden Olmaktadır?

Purtukal.com’un ziyaretçilerinin %90’ı arama motorlarından gelmektedir. Kalan %10 ise siteyi düzenli takip eden ziyaretçilerden oluşmaktadır. Zaman içinde sitenin tanınmasıyla beraber kendiliğinden gelen takipçi ziyaretçi sayısında artış olacağını tahmin etmekteyiz. Sitenin sosyal medya durumu maalesef çok kötü yani facebook ve diğer platformlarda hesabı bulunmasına rağmen aktif şekilde paylaşım maalesef yapılmıyor fakat site yönetimi siteyi belirli bir düzeyde oturttuktan sonra sosyal medyada daha aktif olmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Google ve sosyal medyaya bağlı olmaktan ziyade kendi özel takipçilerini oluşturmayı amaçlamaktadır.

Genel olarak içeriğimizde purtukal.com sitesinin tanıtımını yapmaya çalıştık umarım severek takip edebileceğiniz bir site olarak görebilirsiniz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.