Oyun

Prototype 2’nin kısa oynanış incelemesi

Prototype bilgisayar oyunun ilk bölümünü oynamama rağmen aklımda kalan tek şey geçilemeyen bir bölüm olan binalı bölümdü. Biraz uğraştıktan sonra oyunu sildim. Anlamadığım için sinir katsayımı arttırdığı için oyunu silmiştim.

prototype_2_alex_vs_james

Oyunun başında bol bol fragmanlar var. Neyin nasıl olduğunu, James Heller’in (yeni kahramanımızın) nasıl süper güçlü insanımsı yaratığa dönüştüğünü hem oynayarak hem de fragmanlarla daha iyi anlayabiliyoruz. Hem çay içip hem oyun oynamak gibisi yok sayın okur. Prototype 2 kurduktan sonra “işte bu benim oyunum” dedim. Tam istediğim gibi bir virüslü insan, diğer virüslü yaratıkları gebertmeye çalışıyor. Sonra ver elini kaos ortamı.

James Heller’in Alex Mercer (esas oğlan)’dan aldığı süper güçlerle yine Mercer’a kafa tutarken, Alex Mercer Hames Heller’in a. koyuyor. Alex Mercer virüsünü kolu vasıtasıyla entegre ediyor ve yeni siyahi karakerimiz başrole oturuyor.

Laboratuar gibi bir yerde uyanan James Heller (yeni oğlan) etrafı bir anda virüslü insanlarla dolup taşıyor. İnanılmaz güçlerinin farkına burada farkediyor ve virüslü insanların gelmişini geçmişini falan filan işte…

Sonrasında üst kattaki diğer laboratuara süper gücüyle zıplayarak olayların daha da şiddetlenmesini sağlıyor.

Prototype 2 fragmanı

Oltamın ucunda olan Prototype 2 oyununu nihayet çekebildim. Hüüüp bir yudum çay daha. Prototype 2 oyununu oynarken aynı zamanda olayların ilerleyiş biçimlerini yazıyorum. Bu tip oyunları oynarken küçük çocukları yanınızdan defedin. Sonra rüyalarında akıl almaz senaryolar dönüyor. Oynadığım oyunların ileri ki bölümleriyle alakalı incelemeler yapmıyorum çünkü benim mantığıma göre bu Spoiler oluyor. Bundan sonraki incelemelerim de bu yönde olacaktır.

Prototype 2’yi oynadığım bilgisayarın özellikleri

bilgisayar-ozellikleri

Prototype 2 oyunu sistem gereksinimleri

prototype-2-sistem-gereksinimleri

Prototype 2 yorumlarım bu kadar. Yazı bitti. Çay zaten bitmişti…

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.