SEO

Paravan Bloglar ve Backlink Örgüsü

backlink alma ve seo

Backlink örgüsü bir SEO çalışmasının artık en önemli noktası haline geldi. Sosyal medya optimizasyonu ve sosyal imlemelerle birlikte bir siteye yapılan backlink çalışması son güncellemelerle birlikte daha farklı şekilde işliyor. Ana siteye binlerce blog yorum veya forum tanıtım backlink vermek artık çok fazla bir şey ifade etmiyor. Bu çalışmaları çöp olarak yapmak yerine, kullanılan sitelerin otoritesini yükseltecek şekilde yapmak daha mantıklıdır. Sitenizi destekleyecek şekilde backlink aldığınız kanalları SEO açısından güçlü kıldığınız zaman, backlink aldığınız yerlerin arama motoru optimizasyonu açısından kriterleri iyi ise, verilen backlink bağlantısı da fazlasıyla değerli oluyor.

Sitenize sürekli çalışacağınız paravan bloglar oluşturmak backlink örgüsü için ideal bir düşünce olabilir. Belirli yöntemler uygulayarak sitenize bir link ağı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu ağın içerisinde bulunan siteleri zincirin parçaları olarak düşünürsek, her bir siteyi ne kadar güçlendirirseniz; ağınız o kadar sağlamlaşacaktır. Hiç kullanılmayan ve ilerleyen zamanlarda da güncellenmeyecek olan bir paravan blog sisteminden aldığınız backlinkler, güncel olan sitelerden aldığınız backlinklere göre daha az değerlidir. Ücretsiz servisler üzerinden açılan blogların index hızlarından tutunda, arama motorlarına uygun olarak inşa edilmiş olmaları hem bütçe hem de sağlam bir zamanlama için iyi bir seçim olabilir.

Paravan Bloglara SEO Nasıl Yapılır?

Henüz yeni açılmış olan siteler için onlarca paravan blog üzerinden bir link inşa etmek biraz ağır gelebilir. Hem bu sistemi idare etmek açısından hem de sitenin yaşına binaen 3-5 paravan blog ile başlayıp, zaman içerisinde bu sitelere özgün içerikler girdikçe; ana sitenize açmış olduğunuz paravan blogları da yeni paravan bloglarla beslemek mantıklı bir çözüm olabilir. Paravan bloglarınızın da iyi sıralamalar ve TrustRank değerleri alması, ana sitenize verdiğiniz backlink değerini olumlu yönde artıracaktır. Yeni açılmış paravan bloglara backlink almak yerine sosyal backlink çalışması uygulamanızı tavsiye ederim. Otoriter sosyal ağlardan sağlayacağınız sosyal sinyaller sayesinde paravan bloglarınız çok daha hızlı index almaya başlayacak ve paravan bloglarınızdan ana sitenize verdiğiniz linklerin değeri artacak. Facebook, Pinterest, Tumblr, Reddit, Linkedin gibi kaliteli sitelerde paravan bloglarınıza eklediğiniz yazıları paylaşın, faydasını görünce bana hak vereceksiniz 🙂 Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.