Blogculuk

Paranormal’e inanıyor musunuz? #MİM

Bu yazıda biraz ürküp, titreyip kendimize geliyoruz sayın okur. Paranormal durumlar sürekli insanların beynini felç etmektedir çünkü fena halde ürkütücü durumlar ortaya çıkabiliyor. Ben, paranormale inanıyor muyum inanmıyor muyum bilmiyorum galiba böyle şeyler olabiliyor dünyamızda. Fakat nasıl oluyor?

Kendi paranormal durumlarıma ciddi bir örnek verecek olursam karabasan derim sayın okur. Olay dini ve bilimsel olarak ikiye ayrılmış durumda ama hangi tarafın gerçeği söylediğini bilmiyoruz. Bir taraf yatağında yemek yersen karabasan mikertir derken, diğer taraf strese bağlı durumlarda ortaya çıkabileceğini söylüyor. Sanırım karabasanla alakalı gerçekleri anlatacak bir yazı yok. İki tarafta kendine göre anlatım yapıyor.

Paranormal diyebileceğim bir durumdan bahsedeyim. İki sabah önce (hava karanlık) alarmın çalmasına yaklaşık 2 saat kadar varken biyolojik saatim beni uyandırdı. Bazen alarmdan önce uyandığımda işe geç kaldım düşüncesiyle yataktan fırlar halıya bakar sonra tekrar yatar, daha vaktimin olduğunu anlarım. Yine böyle bir günde yataktan fırlamadan arkamı dönüp telefona uzandım. Saat yine 5 6 arası bir şey. Kulağımın dibinde birilerinin fısır fısır konuştuğunu duyabiliyordum, tam kulağımın dibindeydi. Gerçekten korkmuştum ama uykum ağır bastığı için ne zaman uyuduğumu fark edememiştim. O sesler neydi nereden geldi tam bir sır sayın okur. Sanki 2 dakika uyumuşum gibi alarm çaldı yallah işe.

İş yerinde bu durumdan bahsedince laf lafı açtı. Bir arkadaş öğrenci yurdunda kalırken resmen hayalet görmüş. Olay şu sayın okur: Sokaktaki marketin sahibi vefat etmiş. Adam ise bizim arkadaşa gözükmüş. Gördüğü yer ise odadaki bir radyonun yanı. İşin ilginç bir tarafı daha var. Radyo cızırtı yapıyor, arkadaşta radyo frekansını ayarlamak için odaya giriyor. Evet tam karşısında! Söylentilere göre radyo vb. cihazlar bu gibi durumlarda cızırtı yapabiliyormuş. Yurttaki diğer arkadaşına durumu anlatırken O’da aynı kişiyi gördüğünü söylemiş. Aralarında konuşurken banyodan bir el çıkmış bizimkilere birşey uzatmış. Hiçbir şey almadan yurttan kaçmışlar.

Diğer bir paranormal durum ise diğer iş arkadaşımın başına gelmiş. Gece saatlerinde evde kızıyla birlikte ışıklar sönük vaziyette uzanıyorlarmış. Evleri dubleks ve üst kata inip çıkan ayak sesleri duymuşlar. Tak tuk tak tuk seslerin kimden geldiğine bakamamışlar çünkü korkmuşlar. Işıkları bile açamamışlar. Sonrasında evin kapısı açılmış, ışıklar yanmış. Gelenler anne ve babasıymış.

Bir başka arkadaşım gece nöbetinde kameradan bakarken, dışarıdaki lambanın üstünden beyaz büyükçe bir şeyin aşağı doğru süzülüp yukarı çıktığını kaydeder. Bu videoyu ben izledim ama bir anlam veremedim. Tüylümsü beyaz bir şey ama ney? Aşırı uzman kişilerin incelemesi lazım.

Kimine göre dinen açıklanabilen şeyler olduğunu söyleyenler olsa da, işin bilimsel tarafıyla uğraşan insanlarda yok değil. Hayaletler ya da diğer açıklanamayan şeyler var mı yok mu bilemiyoruz. Bana sorarsanız paranormal durumlara inanıp inanmadığım net olarak belli değil. Fifti fifti diyerek son cümlelere geçeyim.

Evet sayın okur, konu başlığından anlaşılacağı üzere bu bir MİM yazısıydı. Paranormal durumlarla karşılaşan herkesin düşüncelerini merak ediyorum. Bu yüzden bu MİM’i başlatma gereği duydum.  Özel olarak düşüncelerini merak ettiğim blogger arkadaşlar yok. MİM’e cevap vermek isteyen bloggerları beklerim. Varsa olayınız alırım bi dal. Yazı bitti hadi git.

Yo sayın okur yoo! Gitme. Şu videoyu izle ve korkarak uyu!

 

4 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.