İnternet

Opera’nın son güncellemesinde dehşet özellikler var

Yıllardır Opera tarayıcı kullanırım. Standart üstü bir tarayıcı olduğunu herkes kabul eder. Tarayıcı savaşları olsa kazananın Opera olacağını tahmin etmek zor değil. Yıllar önce Opera tarayıcı kullanmaya başladığımda, Türk Opera destek sitesinin bir yarışmasına katılmıştım ve kazanan olmuştum, güzel hediyeler almıştım. O hediyelerin çoğu duruyor. Bu da böyle bir anımdır işte.

Her zamanki gibi işten geldim. Maaile evde, cümbüş var. Yeğenler teyzeler enişteler sarmış dört bir yanımı. Yemek, sohbet muhabbet derken anca bu yazıyı yazmaya fırsat buldum. Evet sayın okur, konumuz Opera tarayıcının son güncellemesinde bizlere sunduğu yeniliklerden bahsedeceğim. Kullandığım tek tarayıcı Opera olduğu için aşağıdaki özelliklerin diğer tarayıcılarda olup olmadığını bilmiyorum.

Hadi başlayalım…

Opera’nın son sürümünde beni oldukça etkileyen ahanda şu aşağıdaki yenilik olmuştur.

Bu geliştirme ile Dolar, Euro ve diğer para birimlerini anında Türk parasına çevrildiğini görebiliyoruz.

Ayrıca; sıcaklık, hız gibi değerleri de ölçebilmesi takdire şayan bir durum.

Gerçekten etkileyici bir geliştirme olmuş diyebilirim sayın okur. Sağol Opera, sağol…

Opera ile artık ekran görüntüsü alabileceğiz. Kenar çubuğundaki kamera simgesine tıklayarak ekran görüntüsü alabilir, bu ekran görüntüsüne emojiler ekleyebilirsiniz. Ekran görüntünüzde görünmesini istemediğiniz bir yer varsa eğer bulanıklaştırma aracını kullanabilirsiniz. Lan gerçekten mükemmel bir geliştirme bu. Opera’nın nimetleri say say bitmez ama ben bir kaç özelliğini daha yazayım konuyu sonlandırayım.

Başlangıç sayfasında işinize yarayacak birçok ayar mevcut. Tema değiştirebilir, yer imlerini yönetebilir, siyah tarayıcı moduna geçebilir ve reklamları engelleyebilirsiniz. İşe yarar bir Opera için güncellemenizi mutlaka yapın.

Ve ve ve günün bombası bu olabilir. VR ile 3 boyutlu videolar izleyebilirsiniz. Eğer gözlüğünüz mevcutsa Youtube üzerinden 360 Videolar bularak izleyebilirsiniz. Bunun için Oculus Rift ve HTC Vive kullanabilirsiniz. Diğer VR gözlüklerde işe yarıyor mu bilemiyorum altan.

1 yorum

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.