Yaşam

Nerelere Gemi Turları düzenlenmektedir ?

Ah o gemide ben de olsaydım! cümlesiyle konuya başlayayım sayın okur. Birçok kişinin istediği ama bir türlü gerçekleştirilemeyen gemi turlarıyla ilgili  bilgilerin toplandığı bir web sitesinden bahsedeceğim. Gemi ile seyahat bilgileri paylaşan Gemi Turlar sitesinden birkaç bilgi vereyim istedim. Karadeniz’den Yunan Adaları’na, Uzakdoğu’dan, Adriyatik kıyılarına kadar gemiyle nasıl gidebileceğinizi anlatan bu web sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Şu sıralar Yunan adaları Gemi Turu revaçta. Ekonomik kriz sebebiyle fiyatların ucuz olduğu Yunanistan’a her yıl binlerce turist gitmektedir. Vizesiz Yunan Adaları turu elbette yapılamıyor fakat “Kapı Vizesi” alıp tatilinizi yapabilirsiniz. Yunan adalarından biri olan Mikonos, Turistlerin en çok gittiği Yunan adalarından birisidir.

Mikonos adasına Türkiye’den Çeşme, Bodrum, Kuşadası ve Ayvalık beldelerinden direkt gidilebilir. Eğer Yunanistan’ı gezeyim sonra adalara giderim derseniz de Yunanistan’dan feribotla Mikonos Adası’na geçiş yapabilirsiniz. Mikonos’un masmavi denizi, beyaz evleri ve sokakları size güzel bir tatil deneyimi yaşatacaktır.

Daha farklı bir tatil yeri arayışı içerisindeyseniz Karayipler Gemi Turu ile farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Okyanusa açılmak çılgın bir fikir gibi gelebilir fakat varış noktasında göreceğiniz doğal güzellikler buna kesinlikle değecektir. Hayatınızda kaç kere Atlas Okyanusunu göreceksiniz ki zaten? Karayipler’de gezilecek çok fazla ada ve adacıklar bulunmaktadır. Bu ufaklı büyüklü adaların bir çoğunun sahili vardır.

Gemi turu yapacaksanız gideceğiniz gemiyi, acenta firmasını mutlaka araştırın. İnternet yorumlarını okuyun. Belki de hayatınızda bir defa yapacağınız gemi turunuzu güvenli bir şekilde tamamlayın.

Gemi Turlar web sitesini ziyaret ederek, gemiyle hangi ülkeleri ziyaret edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.