Ne yazsam diye düşünürken aklıma gelen Wolf Creek dizisi


Wolf Creek dizisini sitelerde görmeye başladığımda aklıma ilk gelen düşünce bu dizinin kurtlarla ilgili olduğu yönündeydi ama değilmiş. Dizinin adını Türkçe’ye çevirirsek Kurt Vadisi gibi birşey çıkıyor. Bizim kurtlar vadisi dizisiyle elbete benzetilemez çünkü bu dizi biraz farklı.

19 yaşındaki Eve, ailesiyle beraber bir tatil mekanına gidiyorlar. Oturuyorlar yemek falan filan derken günlerini geçiriyorlar. Evin ufak oğlu deniz yatağını alıp göle gidiyor. O da ne? Timsah! Çocuğa saldırırken paat bir silah sesi duyuluyor. Timsah pert timsah vefat. Keskin nişancı olan Mick Taylor timsahın anasını mikiyor.

Olaylar olaylar sayın okur. Bu Mick Taylor denilen adam seri katilmiş ya la. Timsahın ölmesinin, çocuğun kurtulmasının ardından bu adamı yemeğe davet ediyorlar. Gülüp eğlenirken Mick bıçağını çıkarıp babanın boğazına Mona Lisa’yı çiziyor. Baba pert baba vefat.

Sonrasında anne çığlık çığlığa şok geçirirken Mick amcamız raad 5 metreden annenin kafasına koca bıçağı fırlatıyor. Kadın pert kadın vefat. Sıra ailenin en ufağında…

Alıyor dürbünlü tüfeğini yapıştırıyor bir tane. Çocuk pert çocuk vefad.

Sıra geldi evin atarlı ergen kızı Eve’ye. Eve ise karanavda kocaman kulaklığıyla müzik dinliyor. Dışarda olan olaylardan bi haber. Mick amcamız karavana giriyor. Kız bunu görüp kaçmaya başlıyor. Mick amca kızın koşmasına izin veriyor. 50-60 metre koştuktan sonra Eve’yi omuzundan indiriyor. Eve pert değil, Eve vefat etmiyor. Ertesi gün bir göl kenarında uyanıyor. İki balıkçı tarafından hastaneye götürülüyor. Eve iyileşiyor. Eve ortalığın a. koymak için planlar yapmaya başlıyor. Gerisini anlatmamayım izleyin.

Dizi şuan 1. sezon 4. bölümünde. Eğer diziyi izleyip beğendiyseniz size kötü bir haberim var. Dizi mini dizi olduğu için şuan için final yapmış durumda. Bu final planlı finaldir. Senaryo böyle yani.

Kendinizi fazla kaptırmadan izlemenizi öneririm. Çünkü leblebi gibi dizi Wolf Creek. Hemen bitiyor. Hadi iyi seyirler.

Bu konuya bir tepki ver!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 10

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dört bölümlük dizi mi? Biraz çok tutmamışlar mı finalini getirmek için 🙂 Şaka bir yana merak ettim bende, zaten senin yazıyı okuyup ilk bölümü izlemiş oldum. Devamına bakacağım 🙂

Bu yazıları da okuyun

Daha fazla Diziler

Bunlara da bakın, ilerde sorarım!

Paylaştığınız için teşekküler.