Ruh gıdası

Müziğe doymamın sebebidir 2008-2013 yılları arası

Ben dinleyeceğim müzik türümü o zamanlar hep rock ve metal türünden seçmişim. Şu an biraz daha soft oldum ama bu başka bir yazının konusu olabilir. Beni kendime getiren 2008 ve 2013 yılları arasında dinlediğim enfes grupları bir bir yazacağım. Yokluğun verdiği huzuru bu gruplarla iki katına çıkarabiliyordum. Sonraları beni hiç sarmadı sayın okur.

The Rasmus’lu zamanlar

Immm. Biraz düşündüm ve aslında her şeyin 2004’te Rock’n Coke’a gelen The Rasmus ile başladığını söyleyebilirim.  Ben 2008 öncesinde hiç dinlememiştim grubu. Sanırım o zamanlar Rock’n Coke jenerik müziğiydi. Yanlış hatırlıyor olabilirim. Sonraları bu gruba iyice alıştım. Her şarkısı hit oluyordu ve ben çarşıda gezerken korsan cd’cilere hep soruyordum bu albüm var mı diye. Şarkı konusunda çok çılgın zamanlarımdaydım. Metalciyiz anasını satayım her şeyimiz siyah, grup tişörtleri falan giyiyoz. Aynı zamanda portakalda vitaminim, öyle her şeyi yapamıyorum. Mesela fena şekilde dövme yaptırasım vardı ve o tek dövmem olacaktı. “Dynasty” dövmesini yaptırmak istemiştim. Sanırım çok doldurulduğumuz için dövme yaptırmamıştım. Aile büyüklerinden de korkuyordum gibi biraz. The Rasmus grubunun çoğu üyesinde bu dövmeden vardı. Dynasty birbirine bağlılığı temsil ediyordu. Ben kendimi kime bağlayacağım lan diye düşünürken bu fikirden vazgeçtim. Fakat şöyle de bir şey  var, sol bileğe kuzgun dövmesi yaptıracağım bu fikir hala kafamda. Uygun zamanı bekliyorum duygusal olarak. Korsan abilere sorduğum albümün adı Dead Letters idi ve bu albüm The Rasmus’un peygamberliğini ilan ettiği albümü olmuştu. Gaz şarkılarının hepsini o dönem yapmışlardı. Albüm 2003’te çıkmıştı. Birçok listede kendine yer edinmişti. The Rasmus Gothic/Alternatif rock yapıyor. Şu an o zamanlar kadar takıntılı değilim The Rasmus’a. Eski günlerin hatırına bazen açar dinlerim. The Rasmus’un resmi Youtube Kanalı için tıklayın. Eğer grubu sevdiyseniz gelin konu altında konuşalım tartışalım.

Linkin Park’lı zamanlar

The Rasmus gibi az bilinen bir grup değildi fakat hayvan gibi dinlediğim ikinci gruptu. Grupla 2009 Rock’n Coke’ta tanışmıştım. İş-güç dönemlerime denk geldiği için festivale gidememiştim. Video sitelerinden ve Dream, MTV gibi kanallardan izliyordum. Albümlerini ve kasetlerini alıyordum. Ne yaptıysam şu an onları bulamıyorum evde, galiba attım onları. Salak ben. Beni benden alan albüm herkesin en sevdiği albümdü. O albüm Meteora idi. Meteora’da LP’nin şuan bile büyüz bir zevkle dinlediğimiz o şarkıları vardı. Numb, Don’t Stay, Somewhere I Belong ve çok daha fazla hit şarkısı bu albümdeydi. Collision Course albümü de harikaydı. Jay Z ile güçlerini birleştirmişlerdi. Lanet olsun bu albümü almıştım fakat bulamıyorum. Konser görüntüleri vardı. Mike, Chester’ı canlı izliyormuşum gibiydi.  Bilindiği üzere Linkin Park aslında rap müzik yapıyor, sadece rock formatına uyduruyor. İşte bunun adı Nu Metal!. Manga adlı grupta aynı türde şarkı yapıyordu. Manga’yı da çok sevmiştim. Neyse konu Manga değil.  Linkin Park Nu Metal yapıyor. Nu metal, rap müziğin sertleşmiş halidir. Geçenlerde iç acıtan bir haberle gündeme gelmişti grup. Chester canına kıymıştı. Bir yakınım ölmüş gibi hissetmiştim. 4 ay önce kaybettik onu. Elimden bir şey gelmiyor. Bana Linkin Park’ı sevdiren adamdı Chester. Scream’lerini unutmayacağım bilekleri alevli adam! La kötü oldum bak şimdi 🙁 Hadi hep beraber hasret giderelim. Linkin Park’ın Youtube kanalına gelin.

Şu an dinlerken bile o günleri hatırlayıp huzur buluyorum. Linkin Park’ı ve The Rasmus’u dinlediğim o dönemler nedense daha huzurluymuşum. Gruplarla benim tanışmam biraz zaman almış.  İki grupta isim değiştirerek son hallerini almışlardır. İki grupla ilgili yazacak çok şey var fakat konu çok uzadı.  Konuyu burada bitiriyorum. İkinci bölüm için biraz beklemeniz gerekebilir çünkü çok fazla yazamıyorum, üşeniyorum.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.