Kadehlerin boynu bükük kaldı resmen. Bunca derdin tasanın arkasına böyle ölüm haberleri alınca insanın canı fena sıkılıyor. Tarihe, sevgiyle anacağımız bir isim daha yazıldı.

İçimde bir sıkıntı var diye biraz birşeyler yazayım dedim. Can sıkıntımı alır, rahatlarım belki. Bu aralar kendimi zorla bunalıma sokuyorum. Para konusu da var tabi. Geçinebiliyorum ama sosyal faaliyetlerden dolayı faturalarımı ödeyemeyecek duruma gelebiliyorum. Son 6 ayda zaten bayağı bir açılmıştım. Yavaş yavaş çıkıyor acısı. Amma velakin bu bir kısır döngü oldu gibi…

Ağlayasım var dakikalarca. belki ağlamaktan uykum gelirde uyurum bir kaç saat. Gerçi hatırlayınca yine aynısı olacak ama yine de uyuduğum bana kârdır. Dertlerimin başında “ileride ne yapacağım” sorunsalı var. Yaşım olmuş 30 ama geleceğim için hiçbirşey yapmadım. Ne ehliyete yazıldım ne de evlilik için bir adım attım. Öküz gibi yaşıyorum resmen. Yiyorum içiyorum işe gidip geliyorum ve birazda arkadaşlarla takılıyorum. Hayatımı bunun üzerine kurdum. Başka bi b*k yok.

Bunu da oku >  Bazen diyorum ki...

Etrafımda kardeşim gibi sevdiğim insanlar var. Onlar gidecek diye çok korkuyorum. Aklı başında 2 3 tane arkadaşım var. Yetiyor artıyor bile. Fazlası zarar. İnsanlar geçim sıkıntısıyla başa çıkamıyorlar, benim dertlerime bakın. Çok saçma biliyorum ama insan psikolojisi çok farklı birşey.

Sigarayı hala bırakamadım. Birayı da. Kötü alışkanlıkların (bazılarının) bu kadar iyi olabileceğini düşünmezdim. Gazoz simit gibiler sigarayla bira. Biri olmadan diğeri varolmuyor sanki. Değişik değişik şeyler.

Kafa patlatmak için dünyada çok fazla konu varken ben neden böyle abuk şeyler düşünüyorum anlamıyorum.