Diziler

Mindhunter İzlediniz mi?

Seri katil hikayeleri ilginizi çekiyor mu? Onların hikayelerini ve ruh hallerini merak ediyor musunuz? O zaman buyrun tam size göre bir dizi buldum.
Dizi 1970’li yıllarda geçiyor ve 2 FBI ajanının yollarının çok ilginç bir noktada kesişmesini izliyoruz. Senaryonun gerçek hikayelere dayanması da konular itibariyle yer yer oldukça rahatsız edici olabiliyor.
Ajanlardan biri işinde tecrübeli, aile hayatında istemediği problemleri olan etliye sütlüye karışmayan biriyken diğer genç ajan karakteri ise tuttuğunu koparan, çok meraklı ve istediği bilgileri elde etmek için her yolu deneyen biri. Birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar ve bence oyuncular açısından uyumlu bir çift olmuşlar.
Dizinin konusuna gelirsek, bu iki FBI ajanı bir proje üstünde çalışıyor ve bu çalıştıkları projenin amacı seri katillerin iç dünyalarını ve bunu neden yaptıklarını anlayarak suç biliminde bir çığır açmak.
Gerçek canilerle hapishanede bire bir diyalog kuruyorlar, yer yer onların dilinden konuştukları için herkesin tepkisini çekiyorlar ama araştırmanın ilerlemesi için her yolu deniyorlar. Aynı anda hem sürükleyici hem de gerilimli bir dizi. Birkaç sahnede karakterin yerinde olduğumu düşünüp izlemeye korktuğum oldu ne yalan söyleyeyim. Bu tür suç-gerilim yapımları ilginizi çekiyorsa mutlaka izlemenizi öneririm. Dizinin yalnızca ilk sezonu yayınlandı ve biz izleyenler olarak gelecek sezonu merakla bekliyoruz. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.