Blogculuk

MİM dalgasına ilk adım: Ben nasıl manyak oldum?

İlk defa MİM konusu yazacağım için biraz heyecanlı olabilirim ama yine de yazacağım. Başka bir MİM konusu teklifi gelmişti ama öncesinde böyle bir MİM dalgasını başlatmak istedim. Sevgili M. Kavlakçı bu yazıdan sonra senin MİM’ine cevap vericiim.

Kamoon! Arkadaşlar benim manyak olma hikayem askerlik dönemi ve sonrasına dayanıyor. Lise yıllarımda terliksi hayvan tarzında bir hayatım vardı. Bilmiyorum belki de yoktu. Liseden önce de zaten portakalda vitamin oluşumdan dolayı pek fazla manyaklığa kafa çalışmadı sanırım ya da kafa hiç çalışmıyodu. Öyle işte…

Gel gelelim manyak olma hikayeme…

Yukarıda yazdığım gibi askerlik dönemim en manyak dönemlerimdi. Manyak gibi dağ taş tırmanıp, sefalet içinde tamamlamaya çalıştığım askerliğim, manyak olma hikayeme imzasını atar sayın okur. İlk manyaklığım askerde sigara içmemle başladı. Daha sonra bu manyaklığı sıcak çikolata ile birleştirince ortaya eşsiz bir lezzet çıktı. Daha önce bu manyaklığa neden adım atmadım diye düşünüyordum. Sanki cenneti vaat ediyor anasını sattımın gereksizi. Daha önce denemediyseniz sıcak çikolata ve sigarayı mutlaka deneyin. Ama sigaranız muratti veya vinstın olsun. Buradan da alenen söylemek gerekir diye düşünüyorum. Sigara sağlığa zararlıdır. Özeniyom deyipte içersen hayatının salaklığını yapmışsın demektir. 50 yıldır da içiyosan yapacak bişey yok der saygı duyarım.

Askerlikten devam edeyim sayın okur. Dediğim gibi askerliğim çok zor şartlar altında geçti. Şartlarımızı kendimizin yarattığı bir beton yığınında geçirdiğim 1 yılı şuan arıyorum desem yalan atmış olmam sanırım. Arkadaşlıkların dostlukların en iyisi askerde kazanılıyor. Askerlik bitmeye yakın artık iyice sıkı fıkı olduğun arkadaşlarından ayrılacağın günü biliyor olman seni daha bi manyak hal ve hareketlere sokuyor.

Askerlik bittikten sonra artık eskisinin geri gelemeyeceğini düşündüğün için geçmişi geride bırakıp, “geleceğim için şuan ne yapacağım?” diye sormaya başladığında hayatının ikinci manyaklık evresini geçiriyorsun demektir. Bu evre askerlikten daha pis bir evre olduğu için manyaklık derecene artı puan ekleniyor. 35 tane CV bıraktığın şirketlerden bir tanesi seni arıyorsa ve de “malesef kriterlerimize uymadınız” dedilerse vay haline sayın okur. Manyaklığa giriş part 2’yi bitiriyorsun demek oluyor bu.

Artık seni kimsenin işe almayacağını düşünürken telefonun aniden çalar ve bir markette reyon görevlisi olma fikri hiç yoktan iyidir düşüncesine kapılarak işi havada kaparsın. Öyle böyle derken marketin çalışma prensipleri, yaşantının bir parçası olmaya başladığında manyaklık seviyen bir level daha artıyor sayın okur. Öğlen 4’te başladığın mesai, gece 12’lerde bitiyorsa ve ertesi gün sabah 8’de yine işe gelmen gerekiyorsa (fck shift!) deymeyin manyaklığınıza…

Bir süre sonra bu çalışma şekline ruhen alışsan da beden yorgunluğu, kulaktaki uğultu manyaklığınıza manyaklık katıyor. Sosyal hayata tepki olarak kurulan yerler diye düşündüğüm zamanlar olmuştur. Zaten yorgun beden nereye gidelim, nasıl tozalım?

Aradan yıllar geçtikçe evrimleşen politikalar az biraz yüzümüzü güldürse de manyak olmamamıza sebep hiçbirşey yoktu. “param var benim”, “bana müdürünü çağır”, sizi şikayet edicem”, “sen benimle nasıl konuşuyorsun?”( en sevdiğim soru kalıbı) cinsindeki insan evlatlarıyla hergün muhatap olmuyoruz ama en yoğun zamanda bu tipler geldiğinde bir güzel kalaylanıp şefe müdüre havale ediliyoruz. Müşterinin, şefin bizi kalayladığını görmesi belki de hayatındaki en büyük orgazm sahnesi. Bi mutlu oluyorlar bi mutlu oluyorlar sormayın…

İşte ben böyle böyle manyak oldum ve olmaya, level atlamaya devam edeceğim. Ne zaman patlayacağım bilinmez ama şuan ruhumda sindirilmiş bir manyak yatıyor.

Müşteri herzaman haklıdır prensibiyle çalışılan sektörlerde her insan biraz manyaktır. Yaşasın Erdal Bakkal ve türevleri…

MİM dalgasının sonuna gelerekten bu yazıyı bana ilk defa MİM şeysi gönderen M. Kavlakçı‘ya, bu yazıyı s*ksen okumayacak olan Samanpan‘a, acaba böyle şeyler yazabiliyor mu diye kendime sorduğum, Lazpotter‘a ve MİM dalgasına katılmak isteyen manyaklara gönderiyorum.

Manyak olma hikayenizi bekliyorum arkadaşlar.

1 yorum

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.