Blogculuk

[MİM ALERT] Büyüdükçe anne/babaya benzemek

Bunu birkaç gün öncesine kadar farketmemiştim. İlginç geldi bana. Yazayım kurtulayım dedim. Kısa bir yazı olacak ama kafada duracağına burada dursun istedim sayın okur. Ayrıca MİM konusu yaptım. Değerli blogdaş arkadaşları bloglarına davet ediyorum. Cevap için şimdiden danke.

Babaya benzetmelerim…

Ben saçlarımı sol tarafa tararken, babam sağ tarafına tarardı. Şimdi o saçlarını ne yöne tarıyor bilmiyorum ama ben yaklaşık 3 senedir sağa taramaya başladım. Babamın sağ göz kapağı hafiften aşağı sarkık. Şimdi aynısı bende de oldu. (Bu göz kapağı sarkıklığından sizde de varsa ameliyatla erkenden düzelttirmelisiniz. Yaşlılıkta daha beter bir sarkıklık söz konusu olabilir.) Bu sarkıklığın bende de olduğunu yıllardır biliyorum ama babamda da olduğunu çok sonralardan farkettim. Alkol muhabbeti de babadan miras kalmış olabilir. Hani zıbarana kadar içmiyorum ama uyumalık 2 tuborg içince daha rahat uyuyorum. Alkolün zararlı olduğunu bile bile bunu yapıyorsam babam da zamanında aynısını yapmıştır. Sanırım babam şuan 70’ine dayamıştır. Hala içip içmediğini bilmiyorum. Zannedersem ki alkolü sigarayı bırakıp bitkisel hayatına devam ediyordur. Meşhur gece gezmeleri baba tarafındandır. Hatırladığım kadarıyla babam gece tek başına gezerdi ya da bir mekana giderdi (?) Ne yaptığını bilmiyorum ama alkol aldığını biliyorum. Ben de gece gezmelerini seven biri olarak, geç saatlerde alkol almayı seviyorum. Neyse, baba faslını geçelim…

Anneye benzetmelerim…

Annemle içecek konusunda tek ortak özelliğimizin nescafe olduğunu düşünüyorum. Nescafeye duyarlı genlerini bana aktardığı bir gerçek. Nescafe’nin ayrı bir yeri var bizim evde. Nescafe yoksa sanki huzursuzluk kaplıyor beni. Sigara konusunda emin değilim ama onun sigaraya başlama yaşı belki de çok genç zamanlarına denk geliyordur. Belki de benim başlama yaşımla aynıdır. Bilemem. Soramam da zaten 😀 Yemek yeme tarzım kesinlikle annemden geliyor. Az yiyorum ama boştaysam 2 saate bir yemek yiyorum. El ile yemek yerken normal bir insan badi, orta ve işaret parmağını kullanırken ben ve annem badi ve işaret parmağımızı kullanıyoruz. Bunu farketmem henüz çok yeni sayın okur.

İlk cümlelerde MİM konusu olduğunu yazmıştım. Şimdi gelelim bu MİM’i kimlere göndereceğime…

MİM’lerime yine cevap yazmayacak olan, zaten bloguna da yazı girmeyen samanpan‘a
Şuradaki MİM konusuna hala cevap yazmamış olan M. Kavlakçı‘ya
Bu MİM’e cevap verecek mi acaba diye merak ettiğim Caner‘e

Cevaplarınızı bekliyorum gençler.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.