Diziler

Marvel evreninden gelen Daredevil, kötülerin korkulu rüyası olacak!

Daredevil dizisini görünce sanki yıllardır bekliyormuşum gibi hissetmiştim. Çok ilginç bir dizi. Anlamsız şekilde sevindirdi beni.

Daredevil dizisi şehrini kötülerden temizleyen kör bir adamın üzerinden gidiyor. Zaman zaman da diğer hikayeleri anlatıyor. Daredevil (Matt Murdock) çocukken geçirdiği bir kaza yüzünden görme yetisini kaybediyor ve zamanla diğer duyuları tavan yapıyor. Mesela uzaktaki sesleri duyabiliyor. Hissedebilme gücünü 99 yapmışlar resmen. Yollarda koşabiliyor. Ordan oraya atlayabiliyor. Çok farklı bir adam.

Netflix tarafından yayınlanan Daredevil dizisinin 13 bölümü var şuan için. Netflix 13 bölümün hepsini neden aynı gün yayına aldı bilinmez ama Marvel severler için mükemmel bir haber bu.

Matt Murdock‘a şuan için Daredevil demiyorlar. Matt, sabahları avukat olarak çalışıyor geceleri şehrini koruyor. Matt dizinin bir bölümünde öldürmekten zevk alıyorum deyip kötü adamı binanın tepesinden atmıştı. Adam aşağıdaki çöp kutusuna düşmüştü. Bu kötü adamı fena korkutmuş ki, hastaneye ziyarete gelen diğer kötü adamlara Daredevil‘ı şeytan olarak lanse ediyordu. Belki de bu kötülere vermek istediği bir mesajdı.

Doğup büyüdüğü yer olan Hell’s Kitchen’de avukatlık yapan Matt, çetelerle savaşı adaletin kazanamayacağını düşünüp şehrini korumaya çalışıyor.
Fantastik, dram, macera modunda olan Daredevil dizisi Marvel evreninin son dizisidir. Diğer Marvel dizileriyle bağlantı yaparlar mı bilinmez ama birkaç farklı karakterle çalışılsa daha datlı olur.

Türü sevenlerin mutlaka izlemesi gereken diziler arasında yer alan Daredevil dizisini popüler dizi siteleri sayesinde izleyebilirsiniz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.