Wordpress makale

Loco çeviri eklentisi ile Boombox temasını kolayca Türkçe yapmak

WordPress Boombox teması ile viral içerikli siteler, çok kullanıcılı siteler veya minimal stillerle kişisel blog hazırlayabilirsiniz. Modern teknikler kullanılarak yaratılmış Boombox temasını çok seveceksiniz. İçinde bulunan eklentiler ile tam kapsamlı bir WordPress site açabilirsiniz.

Boombox teması son zamanlarda randımanlı bir çıkış yaparak WordPress kullanıcıları tarafından çok beğenildi. Bu yüzden en çok satan temalar arasında yer alan Boombox temasını almak isterseniz aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

Boombox temasıyla birlikte gelen eklentiler ve diğer ayarları Türkçe olarak düzenlemek için WordPress eklenti dizininden Loco Translate eklentisini yüklemeniz gerekmektedir. Bu yüklemeyi, Eklentiler > yeni ekle > Loco Translate şeklinde yapabilirsiniz.

Loco Translate eklentisi kullanarak Boombox teması nasıl Türkçe yapılır?

  • Loco Translate > Themes > Boombox temasını seçiniz.
  • New Language’e tıklayınız
  • Choose a language: Turkish seçiniz.
  • Choose a location: System:languages/themes/boombox-tr_TR.po seçeneğini seçiniz.
  • Start translating butonuna tıklayınız.

Türkçeleştirme yapılacak alana gelmiş olmalısınız. Burada Çevirileri filtrele kutucuğunu kullanarak isterseniz seçtiğiniz kelimeleri yazıp Türkçeleştirin, isterseniz listeye direkt geçiş yaparak Boombox temasını Türkçeleştirin. Yaklaşık 1300 satır çeviri yapılacağından dolayı biraz sabırlı olmanız gerekmektedir.

Çok önemli uyarı: Boombox temasına gelen güncellemeyi direkt olarak uygulamayın. Türkçe yaptığınız tüm kelimeler cümleler İngilizce haline dönecektir. Bunu engellemek için FTP’ye bağlanarak temanın dil dosyasını indirmek. Güncelleme bittikten sonra Türkçe dil dosyalarını tekrar FTP’ye gönderebilirsiniz. Yeni gelmiş olan alanları tekrar Türkçe’ye çevirebilirsiniz.

Boombox WordPress temasını Türkçeleştirirken Google çeviriyi kullanabilirsiniz. Google çeviri aldığı son güncellemeyle daha iyi sonuçlar vermeye başladı. Boombox temasının admin panelini çevirmek için çok vakit harcayacağınızı bilmenizi isteriz. Genel bir WordPress kullanıcısı iseniz admin panel ayarları size daha kolay gelecektir. İlk Türkçeleştirmeyi sitenizde misafirlere görünen yerlere yapmanız misafirler için daha iyi olacaktır.

Boombox Türkçe çeviri ile alakalı kafanıza takılan sorular var ise lütfen konu altına yorum bırakın veya e-posta gönderin.

Loco Çeviri Eklentisi indir

 

1 yorum

  • Merhabalar,
    Kendi sitemde bu adımları izlememe rağmen, yaklaşık %10’luk bir kısmı çevirdim fakat hiçbir sonuç alamadım. Benim kullandığım yönetici panelinde değişiklikler var ama kullanıcıların ulaştığı sitede hala ingilizce kelimeler var. Buna nasıl çözüm bulabilirim.
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.