Wordpress makale

Kullandığım Voice temasıyla ilgili soruları cevaplıyorum

Daha güncel bir anlatım için lütfen buraya tıklayınız

 

Benim de sora sora öğrendiğim bir kaç tema ayarını sizlerle paylaşayım dedim sayın okur. Öncelikle anasayfadaki yazıların görüntülenme şekillerini ele alalım.

Yeni sayfa açın>  Sağ taraf sayfa özellikleri> Şablon> Modules seçin

1

Tarayıcı otomatik olarak alt tarafa doğru kayacaktır. Burada şu yapılıyor sayın okur.

Add post module
2

Butona tıkladıktan sonra şöyle bir resimle karşılaşacaksınız. Burada anasayfanızdaki konuların nasıl görüntüleneğini seçiyorsunuz.

3

Anasayfa yazı ayarlarını bu şekilde yapabilirsiniz.

Anasayfa Slider ayarı

Yukarıdaki 1. resmi baz yine modules’i seçiyoruz. Burada ilk Widget ayarında Featured Area/Slider var. Resmi şöyle;
4

Yine burada anasayfadaki manşet alanının nasıl görüntüleneceğini seçebiliyorsunuz. Temayla ilgili başka sorularınız var ise konu altından belirtebilirsiniz.

42 yorum yapılmış

 • Bu konuyu görmemişken iletişim mail adresinizden mail atmıştım. Madem mail attım, hem Alexa’yı azıcık da olsa belki düşürürüm diyerekten hem de belki başkaları da faydalanır diyerekten attığım maili buraya da yazayım dedim.

  Merhabalar.

  Ben bir öğretmenim. Bir de eğitim sitem var. Webmaster falan değilim, bunu anlatmak için bu girişi yaptım 🙂

  Kız arkadaşım ile bir blog açmayı planlıyoruz ve Voice temasını beğendik bir hayli. Sizin de sitenizi buldum google da. [Üslup çok hoşuma gitti, bunu da belirtmeden geçmeyeceğim :)] Bu yüzden rahatsız edeyim, belki aklımdaki sorulara cevap bulabilirim diyerek bu maili atmaya karar verdim.

  Öncelikle VPS kullanıyorum hosting olarak ve VPS den de hiç anlamam, bir arkadaşa ücretli kurdurtmuştum sitemi, bu blogu da buraya alacağım.

  Acaba temayı kurmak zor mudur yoksa temayı zip olarak indirip wp de yeni ekle deyince iş bitiyor mu ?
  Tema hız, optimizasyon, SEO vb. konularda nasıl acaba ?
  Reklam alanlarını çok net inceleyemedim, acaba adsense olarak iyi bir tema mıdır ?

  Aslında çok daha fazla soru var kafamda ama daha fazla darlamak istemediğim için burada sonlandırıyorum. Geri dönüşte bulunursanız ve İstanbul’da yaşıyorsanız da bir çay ısmarlarım.

  • voice tema kurulumu
   temayı indir
   zipten çıkar
   ftp>>wp-content>>themes klasörüne gönder
   admin panel> görünümden temayı etkinleştir
   tema olarak hızlı bir tema, bir çok seo destekleyici ayarı var
   reklam alanlarını adsense now eklentisi ile istediğim şekilde ekledim, blogta gördüğün üzere yerleşimler oldukça iyi
   başka soruların var ise memnuniyetle cevaplarım

   • Cevaplarınız için teşekkürler.

    Acaba temanın kendi default ayarları var mı adsense için ? Ben eğitim sitemde Sahifa kullanıyorum, gayet de güzel tema fakat tıklama oranı bir hayli düşük, elbette kitle ile de alakalıdır ama bu temayı almadan bu konuda da endişelerim var aslında.

 • Hocam, anasayfada ben en son yazdıklarım görünsün istiyorum aynı zamanda slider olsun istiyorum ancak en son yazdıklarımı seçtiğimde slider görünmüyor, sabit ön sayfada sayfa seçtiğimde lider geliyor en son yazdıklarım gelmiyor.

  • yukarıda resimde anlattığım ayarları yaparsanız anasayfada hem son konular çıkar hem de slider çıkar
   ben bu şekilde kullanıyorum, orjinal tema kullanıyorsanız ayarların tutmaması gibi bir sorun yaşamazsınız. başka soruların varsa cevaplarım

 • Tekrar merhabalar.

  Sorularıma müsadenizle devam ediyorum 🙂

  Görsel boyutu olarak temanın dökümantasyonuna baktığım zaman olabildiğince ‘büyük olsun, rahat olun, kendi kendine o küçülür.’ gibilerinden bir şey yazmışlar. Bu temanın belirli bir görsel boyutu yok mu acaba ? Ya da minimum görsel boyutu vs.

  Ayrıca breadcrumbs ayarını da bulamadım.

  • Bu temanın belirli bir görsel boyutu yok mu acaba ? Ya da minimum görsel boyutu vs.: kendi otomatik ayarlıyor öne çıkarılmış görselleri. Bence image’larla ilgili bir plugin kurma. Eğer anasayfandaki öne çıkarılmış görsellerin biri büyük biri küçükse Force Regenerate Thumbnails eklentisini kullanabilirsin

   Ayrıca breadcrumbs ayarını da bulamadım: Evet ayarı yok. Galiba bende bir breadcrubms eklentisi kullanmalıyım. Ben bunu kulanmaya karar verdim. https://wordpress.org/plugins/breadcrumb-navxt/
   Kolay gelsin hocam

   • Fotoları kendim çekeceğim için, atıyorum 6000×4000 falan foto da olacak. İşin içinde elbette hız vs. faktörü de var, bunlar düşündürüyor :/ Breadcrumbs olmaması da acaip ilginç geldi. Meks’e söylesek bence bir ayar çekebilir.

    Bir de şu an mobilde anasayfadayken menü butonu (şu 3 çizgili zımbırtı) çalışmıyor. Ama bir yazı içerisindeyken çalışıyor. Çok ilginç geldi. Böyle bir sorunla karşılaşmış mıydın hiç acaba ? Ya da neden böyle bir şey olabildiğine dair bir fikrin var mı ? Yoksa direkt yapımcıya mı sorayım ?

    Cevapların için tekrardan teşekkür ederim.

    • fotoğraflarda sıkıntı olmaz, yüklerken zaten boyutunu düşürüp kaliteye dokunmuyor
     kendimize göre breadcrumbs ekleyebiliriz
     mobilde öyle bir hataya denk gelmedim, aklıma birşey gelmiyor şuan için, yapımcıya bir sor bakalım ne dicek eklemeler için

 • Hocam bu tema gerçekten wordpresste en çok sevdiğim temalardan çok güzelde duruyor ; böyle kişisel blogları olan arkadaşların kullanabileceği tarz , paylaşım içinteşekkürler

 • Hocam voice teması çoğu sitede warez olarak yayınlanıyor. Warez olarak kullansam blogumda bana ilerde sıkıntı çıkarır mı ? Acaba temanın içinde shell felan mı var düşüncesi oluştu çünkü warezini bulmak çok kolay eğer bilginiz varsa bu konuda bi açıklık getirir misiniz ?

 • Her şeyi sorunsuz hallettim ama sadece sağ üst köşeye gelen sosyal menüyü yapamıyorum. Orada sosyal medya mecralarının linkleri ile butonlar çıkıyor normalde. Bunun nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

  • Selam Mehmet
   header styling kısmından ayarını yapabilirsin
   Buraya tıkla. sosyal menünün sağda mı, solda mı ortada mı duracağını seçiyorsun. sonrasında menüler kısmına gelip sosyal linklerini ‘Social menu’ menüsüne ekliyorsun.

   • Soruyu sorduktan sonra yanıt gelmeden yaptım. Sanırım sormam gerekiyormuş 🙂 Başka bir soru daha sorayım. Diğer temalarda Admatic kodlarını footer.php içerisine ekleyince prestitial ve interstitial reklamlar görünüyordu. Fakat bu temada footer.php içerisine yerleştirdiğim kodlar çalışmıyor. Gün içerisinde çok az görüntüleniyor. Farklı bir yere mi eklemek gerekli acaba?

 • Şafak bey merhaba. Voice temasının mobil kısmında bir problem var. Navigation menüde yani ana menünün alt menüleri masaüstü görünümde gayet normal duruyor ama mobil kısmında alt menülere tıklanmıyor. Örneğin teknoloji ana menü alt menüsü pc oyunları. Mobil görünümde teknolojinin yanında ok işareti var. Tıklıyorum alt menüler açılmıyor. Sizin sitenizi test ettim. Sizde bir problem yok. Bunu nasıl halledebilirim acaba?

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.