Durup dururken nereden çıktı bu karar Larry? Bugün piyasaları coşturan Google, Alphabet adlı bir oluşuma dahil oldu. Yani Google artık tek başına iktidar değil. Alphabet şirketinin alt şirketi olarak yoluna devam edecek. Google’ın artık başka bir sahibi var.

Google denildiğinde aklınıza ne geliyorsa, Alphabet adlı ana şirketin alt kolları olarak geliştirilmeye devam edilecek. Alphabet adlı ana şirketin internet sitesi oldukça ilginç. Site adresi abc.xyz olarak belirlenmiş. .xyz domainler (alan adı) p*rno sektörü için özel olarak oluşturulmuştur. Neden böyle bir isim almışlar onu şuan bilemiyorum.

Google‘da CEO olan Larry Page bundan sonra Alphabet şirketinin CEO’su olacak, Sergey Brin ise Alphabet başkanı olarak paraları yemeye devam edecekler. Zaten bu haberden sonra Google hisselerinin %5 yükseldiğini söylüyolla.

Bunu da oku >  Youtube SnoopaVision nedir? SnoopaVision ne zaman kullanılacak?

Google‘ın CEO koltuğuna ise Android başkanı olan daşşaklı mı daşşaklı Sundar Puchai geçecek. Bize de vay anam demek düşer sayın okur. Günün en ses getiren haberi bu olsa gerek. Ne diyelim. Ortalığı b*k etmezsiniz umarım.