Yaşam

Kombi Çalışmaya Başlayınca Sıcaklığın Hızla Artması Arızası Nasıl Çözülür?

Yüksek sıcaklık değerlerine çıkarak, en zorlu kış şartlarında ve en geniş mekanlarda dahi konforlu bir ısınma sağlayan kombiler, temelinde mekanik aksam bulunan elektronik ve dijital teknolojiye sahip olan modern çağın en popüler ısınma cihazlarıdır. Günümüzde özellikle büyük kentlerde hemen hemen her evde tercih edilen bir ısınma tipi olan kombili ısınma sayesinde hem ısınma faturaları- maliyetleri düşüş yaşıyor hem de çok daha modern standartlarda ısınma ihtiyaçları karşılanabiliyor. Ancak kombi kullanımı sırasında dikkatli hareket edilmesi büyük bir önem taşır. Misal olarak kombinin açılması ile birlikte ısı seviyesinin hızla artış göstermesi kombinin iyi bir performansa sahip olduğu ile ilgili değil aksine çok ciddi bir arızasının bulunduğuna işaret eder. Bu durumda kombi kullanımının güvenliğini riske edebileceğinden Kurtköy Ferroli Kombi Servisi merkezi tarafından 7/24 bu tip kombi arızaları ile ilgili olarak servis hizmeti sunulur.

Kombinin çalıştırılması ile birlikte çok kısa bir süre içerisinde sıcaklık seviyelerinin hızla artış göstermesi olağan bir durum değildir. Kurtköy Baymak Kombi Servisi uzmanlarına göre kombisinde bu tip bir durum ile karşı karşıya kalan kişilerin mutlaka profesyonel bir kombi servis desteği almaya özen göstermesi gerekiyor. Çünkü bu tip bir durum 2 olasılıklı bir kombi arızasının söz konusu olduğuna işaret etmektedir. Öncelikli olarak ve hatta yaygın olarak kombinin çalışmasıyla ısı seviyesinin hızla artış göstermesinin nedeni sirkülasyon pompası parçasında bir arıza meydana gelmiş olmasıdır. Sirkülasyon pompasında yaşanan arızalar ise genel olarak yanmadan kaynaklanmaktadır. Olağan dışı sıcaklık değerleri, çevresel faktörler veya akım düzensizliği gibi pek çok etken sirkülasyon pompası yanması sorununu ortaya çıkartabilir. Eğer sirkülasyon pompası yanmış ise yenisi ile değiştirilerek, sorun çözülür.

Sirkülasyon pompasında yanma meydana gelmemiş ise kombi çalıştığında ısı seviyesinin hızla yükselmesinin ana nedeni filtre tıkanmasıdır. Bu durumda genelde kombi bakımının periyodik olarak yaptırılmamasından kaynaklanır. Buna göre filtre temizliğinin yaptırılması gerekir. Bununla birlikte bir daha bu tip ciddi kombi güvenlik risklerini doğurabilecek durumlar ile karşı karşıya kalınmaması için Ataşehir Baymak Kombi Servisi merkezinden kombinin bakım uygulamalarının yıl periyodunda düzenli olarak yaptırılması talebi gerçekleştirilmelidir.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.