Kipa, Anadolu Grup perakendecisi Migros’a satıldı


Satıldık ya lan 😀 bakmayın güldüğüme içim kan ağlısdakhjdskhj. Yok lan öyle bir durumdayım ki şuan ne üzülüyorum ne de “bu iyi oldu” diyorum. Değişik bir moddayım. ’92’den beridir faaliyet gösteren Kipa, dört ay içerisinde tamamen Migros oluyor. Yani Kipa adı Türkiye’den siliniyor.

9 yıldır Kipa’da çalışıyorum. Kah güldük kah ağladık. İşlerimizin çok iyi olduğu zamanlarda oldu fakat seçeneklerin artması sonucunda bilinen sona doğru yaklaştık. Bir süredir konuşuluyordu zaten bunlar. “Yok olm ne satılması?” diyerek geçirdik günlerimizi.

Kipa, Anadolu grup bünyesine geçmiyor sayın okur. Kipa adı tamamen siliniyor. Anadolu grup, Migros, Efes gibi daha birçok markayı içine alan büyük bir grup. Muhtemelen Kipa’nın çok iş yaptığı coğrafyalarda tabela değişikliğine gidilmeyecek ama yine de belli olmaz. Sektör muhabbetlerine akıl sır ermiyor. Hipermarketler, express mağazalar ve süpermarket formatların hepsi Migros olacak. Bir tane bile Kipa kalmayana kadar uğraşacaklar.

Neyse ya herşey olacağına varır. işten çıkarılma korkumuz var biraz. Migros bizi bünyesine katmak istemezse yapacak birşeyimiz kalmıyor. Tazminatımızı alır gideriz. Hoop Migros’a bir iş başvurusu yapar yolumuza bakarız. Yıllardır aynı sektörde çalıştığım için başka bir iş yapamayacakmışım gibi hissediyorum. İnsan sevdiği işi daha iyi yaparmış.

Kipa İngiliz ortaklıdır. Dünyada Tesco olarak bilinir. Yanlış bilmiyorsam 13 ülkede faaliyet gösteriyor. ‘Kipa’ adının yahudilerin taktığı ‘kippa’ ya benzetildiğini söyleyen salaklar var. İnanmayın abi bunlara, inanmayın. Bunlar hep Amerika’nın oyunları. Şirket İsrail’li değil yani. Mal mal iş yapmayın amk ya! neden sinirlendim lan ben?

Anadolu Grup, Kipa’nın %95.5 hissesini satın aldı sayın okur. 302.3 milyona satılmışız. Borsaya bildirildi, kamu oyu aydınlatma platformunda paylaşıldı. Yakın zamanda resmi gazetede yayınlanır ve bize bay bay derler sayın okur. Dertlendim bir an 🙁

Şuan için sadece satıldık. Elemanlara ne olacak? müdürler değişecek mi? sistem değişecek mi gibi sorular havada sılı duruyor. Yukarıda belirttiğim gibi 4 aya kadar herşey şekillenmiş olacak. Bekleyelim ve görelim.

Kipa ile ilgili haberlere internetten ulaşabilirsiniz. Hadi yazı bitti gidin.

Bu konuya bir tepki ver!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıları da okuyun

Daha fazla Kişisel

Bunlara da bakın, ilerde sorarım!

Paylaştığınız için teşekküler.