Instagram son dönemin en popüler fotoğraf ve video paylaşma uygulamalarından bir tanesidir. Günümüzde instagramı farklı yaş gruplarından milyonlarca kişi kullanmaktadır. Dünya çapında akıllı telefon kullanımının hızla artması, internete erişimin kolaylaşması gibi nedenler de instagramın kullanıcı sayısını artırmıştır. Günümüzde instagram üzerinden reklam gelirleri ile para kazanan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu da hesabın takip edilmesi ve gönderilerinin beğenilmesine bağlıdır. 

Instagramda gönderilerinizin çok sayıda kişi tarafından beğenilmesini istiyorsanız hesabınızın gizli olmaması gerekir. Instagrama yeni eklenen özelliklerden biri de gönderileri yoruma kapamaktır. Siz bu özelliği daima açık tutarak takipçilerinizle mutlaka etkileşim içerisinde olunuz. Gönderilerinizin yorum alması size yorum yapan kişinin takip kısmında takipçileri tarafından gözükecek, ayrıca keşfet kısmında da görünmenize yardımcı olacaktır. Paylaştığınız bir fotoğraf ya da videonun altına hashtag ekleyerek de videonuzu destekleyebilirsiniz. Hashtagler o konuyu takip eden kişilerin gönderilerinizi ana sayfasında görmesini sağlar. Instagram hashtag sınırını 30 olarak belirlemiştir. Ancak siz yine de takipçiler sıkmamak ve sahte bir hesap gibi gözükmemek için daha az etiket kullanmalısınız. Hashtag seçerken popüler olanları kullanarak, daha fazla sayıda kullanıcıya hitap edebilirsiniz. Gönderilerinizin beğenilmesi için bir başka izleyeceğiniz yol da instagram oto like satın al hizmetidir. Bu hizmet sayesinde gönderileriniz kısa sürede birçok kişi tarafından beğenilebilir. Fotoğraf ya da videolarınızın daha çok kişi tarafından beğenilmesi ile gönderileriniz keşfette daha çok çıkar. Bu da daha fazla beğeni ve takipçi olarak geri dönecektir. Instagramarket üzerinden 1 aylık çok sayıda instagram oto like satın alabilirsiniz. 

Instagram sayfanızın popüler hesaplar arasında girmesini istiyorsanız siz de diğer kullanıcılara takip isteği yollayabilirsiniz. Kullanıcıların spam yapmasını önlemek amacıyla günlük takip edilecek kişi sayısına bir limit getirilmiştir. Bu limit 7500 kişidir ve bir günlük süre boyunca 7500 kişiden fazlasına takip isteği gönderemezsiniz demektir. Instagram hesabınızı yükseltmek istiyorsanız belirli aralıklarla gönderi paylaşmalısınız. Günlük herhangi bir paylaşım sınırı yoktur, sadece toplu fotoğraf ve videolarda sınır vardır. Aynı anda 10’dan fazla fotoğraf paylaşamadığınız gibi, 60 sn üzerinde video da paylaşamazsınız. Ancak yeni gelen güncellemeyle igtv üzerinden uzun videolar paylaşabilirsiniz.