Yaşam

Kağıt Çanta Modelleri

Kağıt çantalar kullanılan kağıt cinsine göre değişiklik gösteriyor. Kağıt çanta karton çantalara göre daha ince. Dayanaklılığı karton çantaya göre daha düşük. Fakat maliyet açısından da daha uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çekiyor.

Kağıt Nedir ve Nasıl Üretilir?

Kağıt bitkisel hammadden oluşur. Odun, saman gibi bitkilerin lifleri saçaklandırılarak bir bine bağlanır. Böylelikle üzerine baskı yapmaya müsait oluşan tabakaya kağıt denir. Günümüzde kağıt hayatımız her alanında bulunuyor. Kağıt bilimin gelişmesinde, ticarette para olarak, kitap olarak kullanılmasıyla rol oynamıştır. Kağıt iki aşamadan oluşur geri dönüşüm için toplanan kağıtlar preslenir ve kağıtlar önce selüloz hamur şekline getirilir. Böylelikle kağıda dönüştürülür. Kağıt konusunda selüloz fabrikası ve kağıt fabrikası olarak iki ayrı fabrika üretim yapmaktadır. Fakat günümüzde ikisinin de aynı fabrikada yapıldığı üretim yerleri vardır. Kağıdın ekonomik olması ve çevreye zararı olmamasından dolayı en iyi yönü geri dönüşümlü olmasıdır.

Kağıt Çanta Nasıl Üretilir?

Kağıt çanta sadece fabrikasyon olarak değil el işçiliği olarak da üretilir. Kağıt çantalar karton çantalara göre daha ince yapıdadır. Ayrıca sipariş verilirken bu detaya dikkat edilmesi önemlidir. Ayrıca kağıt çantaların yük taşıma kapasitesi karton çantalara göre daha düşüktür. Örneğin bujiteriler, optikler, eczaneler gibi yerlerde kolaylıkla kullanılabilir. Çünkü buradaki malzemelerin ağırlığı düşüktür. Firmanız için uygun baskı seçenekleriyle kağıt çantalarınızın üretimini yaptırabilirsiniz. Kağıt çantalarınızın sapları isteğe göre kurdele, ip, burgu kağıt şeklinde yaptırabilir. En uygun fiyata ve orijinal tasarımlarla bolca tercih seçeneği bulunuyor. Firmamızla alakalı istediğiniz baskıyı ve sap modelini seçip adet ebat ve görsel konusunda bilgi alışverişinde bulunup fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz. Ayrıca hazır ürünlerden seçme şansınız da bulunuyor.

Kağıt Çantada Kullanılan Kağıt Cinsleri Nelerdir?

Kağıt çantalarda kullanılan kâğıt ne kadar kalın olursa çanta o kadar sağlam ve dayanıklı olur. Kağıt çantalarda kullanılan kağıt cinsleri kalitesi ve kalınlığına göre değişiklik gösterir. Kağıt çantalarda en çok kullanılan kağıt cinsi Amerikan Bristol kâğıttır. Bu cinsle yapılan kağıtlar, kağıt çanta yapımında oldukça verimlidir. Amerikan Bristol kağıt ile yapılan çantaların ağırlığı ortalama 230 gramdır. Fakat tercihe göre de değişiklik yapılabilir.

Kağıt Çanta Avantajları Nelerdir?

Kağıt çanta geri dönüşümlü olması sebebiyle de düşük maliyetlidir. Kâğıt çantalar plastik poşetler kadar uygun fiyatlara mal edildiği için tercih sebebi. Kağıt çantalar naylon poşetlerin hem yasaklanması hem de ücretliye dönüşmesiyle birlikte daha popüler olmaya başladı. Plastik poşetlerin doğada 1000 yılda yok olması da kağıt çantalara yönelmeyi arttırıyor. Ayrıca naylon poşetlere göre çok daha kullanışlı uzun ömürlü ve çevre dostu. Kağıt çantalarınızın üstüne yaptırdığımız firma ismi baskınızla reklamını ücretsiz olarak yapmış oluyorsunuz. Taşınabilir reklam aracı olması sebebi ile çok kullanışlı olduğu kullanıcılar tarafından söylenmektedir.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.